Tayeb Benabderrahmane francia–algériai lobbista tavaly szeptemberben arról vallott, hogy 2020 januárjában letartóztatták Katarban, hat hónapig bebörtönözve tartották és kínozták, majd házi őrizetbe került, mielőtt novemberben szabadon engedték volna. Benabderrahmane elmondása szerint azért járt pórul, mert a Paris Saint-Germain elnökéhez, Nasszer al-Kelaifihez kapcsolódó kompromittáló dokumentumok birtokában volt, ezért szabadulásakor titoktartási szerződést kellett aláírnia, hogy ezeket nem hozza nyilvánosságra.
Az Origó arról ír, hogy
az ominózus dokumentumokban a PSG elnökének a neve olyan emberekével szerepelt együtt, akik a szavazatok megvásárlásával elérték, hogy Katar rendezze a 2022-es labdarúgó-világbajnokságot.
Az ügyben tehát al-Kelaifit emberrablással és kínzással gyanúsítják. Három vizsgálóbírót neveztek ki hétfőn a nyomozás élére Párizsban.
Nem ez az első alkalom, hogy a Paris Saint-Germain elnöke összetűzésbe keveredett a törvénnyel: korábban al-Kelaifit és a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) korábbi főtitkárát, Jérome Valckét azzal gyanúsították, hogy a FIFA háta mögött paktumot kötöttek a 2026-os és 2030-as világbajnokságokhoz kapcsolódó televíziós jogokról. Ezeket a vádakat végül ejtették velük szemben.
Borítókép: Nasszer al-Kelaifi a FIFA hétfői díjátadó gáláján (Fotó: AFP/Franck Fife)