„Csak a kétversenyzős számokban, vagyis a páros és a jégtánc szakágban keresünk versenyzőket külföldről, és ott is leginkább azért, mert itthon nagyon kicsi a választék, különösen a férfiaknál, és ezért nagyon nehéz a női versenyzőinknek párt találni. Vardanjan Gurgen MOKSZ-ba való kinevezésekor (a műkorcsolya ágazati sportigazgatója – a szerk.), 2018-ban kevesebb mint hetven igazolt versenyzőnk volt. Ma több mint háromszázötven van. Természetesen a fő cél az, hogy Magyarországon született, magyar versenyzőkkel érjük el legfontosabb célkitűzésünket, a jó nemzetközi szereplést, de addig még rengeteg a tennivaló” – mondta Kósa Lajos.
A MOKSZ Facebook-oldalán honosított versenyzőink magyarul üzentek Japánból:
A MOKSZ elnöke leszögezte, nekik mint szövetségnek, nincs beleszólásuk abba, ha valaki a felmenőire hivatkozva állampolgársági igénnyel él, és meg is kapja azt.
„Ebben az esetben mi milyen alapon tagadhatnánk meg a versenyzőtől, hogy a versenyrendszerben részt vegyen, pusztán származási alapon?” – kérdezett vissza Kósa Lajos, aki emlékeztetett arra, hogy az orosz–ukrán háború kirobbanása óta egyetlen honosítás sem ment végbe a MOKSZ-ban.
A Mandiner cikke ITT olvasható el.
Borítókép: A Pavlova Maria, Sviatchenko Alexei duó a párosok között a hetedik helyen végzett a vb-n (Forrás: MOKSZ)