Miként előzetesen utaltunk rá, szinte minden az osztrákok mellett szólt. Ám azt is tudjuk, a magyar kisebb tudáskülönbséget képes lelkesedéssel, hittel eltüntetni, ezért bíztunk a csapatban.
Ahogy arra számítani lehetett, ismét Bálizs Bence védte a kapunkat, s visszaálltak az eredeti sorok, tehát Hári János az első csatártrióban kapott helyet Galló és Sebők társaként. Az osztrákok, már ha ez volt a tervük, nem tudtak nyomasztó fölénybe kerülni a meccs elején, majd bár a 3. percben Pozsgai Tamás kiállítása miatt emberelőnybe kerültek, nem tudtak élni a lehetőséggel. A kivédekezett hátrány után a magyar válogatott került fölénybe és a 9. percben szép támadás végén megszerezte a vezetést. Bartalis csente el a korongot, Erdélyhez passzolt, aki a kapu mögül Sofron elé tálalt és a magyar válogatott legeredményesebb ember nem hibázott, szépen emelte a korongot a jobb felsőbe (1-0). A magyar válogatott először szerzett vezetést a világbajnokság során. A lehető legjobbkor.
A 11. percben Sebők Balázst állították ki, s az osztrákok Marco Rossija igazolta, miért is jutott el a tengerentúli ligába, az NHL-be: a saját kapujától indulva végigszlalomozott a magyar játékosokon, s Bálizs lába között a kapuba helyezett (1-1).
Nem törte meg a mieink lendületét a kapott gól, s az első harmad utolsó percében sikerült visszavenni a vezetést. Raffl kiállítása miatt fórba kerültünk, Sebők lőtt laposan inkább a kapu felé, mint kapura, számítva arra, amit történt: Sofron kiválóan tette bele az ütőjét a korongba, amely védhetetlenül vágódott Starkbaum kapujába (2-1). Sofron István ezen a meccsen a második, a világbajnokságon a negyedik gólját szerezte.
A második harmad elején meleg pillanatokat éltünk át, utána azonban lényegében az első valamire való támadásunkból gól lett. Horváth Milán a kék vonalnál került lövőhelyzetbe, okosan kivárt, megtalálta azt a szöget, ahonnan két magyar is takart Starkbaum elől a kilátást, s okosan emelte a korongot a balfelsőbe (3-1). Kétgólos előny!
Sajnos csak két percig érezhettük magunkat biztonságban. Bosszantó találattal faragták az osztrákok egygólosra a hátrányt. A középre lőtt korongra Bálizs próbált ráfeküdni, Hári nem tudott biztosítani, mert elvesztette az egyensúlyát, Strong a hálóba kotorta a pakkot (3-2).
A 33. percben visszaállíthattuk volna a kétgólos előnyt. Sofron lépett ki, önzetlenül Erdélyhez passzolt, aki azonban ziccerben nem tudta a kapuba emelni a korongot. Kár érte. Nem sokkal ezután a bírók Sebőköt érthetetlenül kiállították, s nyolc másodperccel a büntetés lejárta előtt Haudum bevarrta a pakkot a bal felsőbe. A semmiből egyenlítettek az egyébként veszélytelen osztrákok (3-3).
Az utolsó harmadra maradt a döntés. Mutatkoztak a fáradtság jelei, ennek a számlájára írhatjuk, hogy Raffl kiállítása után semmit sem tudtunk kezdeni az emberelőnnyel. A harmad közepe az osztrákoké volt, a hajrá viszont a miénk. Gól azonban nem esett, a rendes játékidőben maradt 3-3 az állás.
Következett az ötperces hosszabbítás három-három mezőnyjátékossal. Ennél izgalmasabban nem is alakulhatott a mérkőzés, a világbajnokság. A franciák ellen ekkor csikartuk ki a győzelmet, ami erőt adhatott. Sofronnak volt egy nagy helyzete, de a kapusba lőtte, nem esett gól, maradt a 3-3, következett a büntetőpárbaj öt-öt emberrel.
Tőlünk senki sem talált be, az osztrákok közül ketten is, így ők nyertek, a magyar válogatott kiesett a divízió I/A-ba. Mindkét csapat három ponttal zárta a tornát, az egymás elleni eredmény az osztrákoknak kedvez.
Az A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Egyesült Államok 18 pont/6 mérkőzés, 2. (és már továbbjutott) Svédország 17/6, 3. (és már továbbjutott) Finnország 13/6, 4. Németország 9/6, 5. Dánia 8/6, 6. Franciaország 4/6, 7. Ausztria 3/7. 8. Magyarország 3/7.
A magyar válogatott vb-mérkőzései Tamperében, az A csoportban: Május 13., Magyarország–Dánia 1-3 |
Borítókép: Staumbark, az osztrák kapus lett a nyerőember (Fotó: MTI/Illyés Tibor)