Novak Djokovics kikapott, Carlos Alcaraz Wimbledon bajnoka
Álomdöntőhöz méltó játékot és színvonalat hozott a wimbledoni tenisztorna férfi egyes döntője. Az első játszmát Novak Djokovics nyerte, aztán Carlos Alcaraz került 2-1-es szettelőnybe. Az ötjátszmás dráma végül a húszéves spanyol győzelmével ért véget, aki élete második Grand Slam-trófeáját szerezte.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
A múlt és a jövő klasszisa csapott össze a wimbledoni tenisztorna idei férfi egyes döntőjében. A harminchat éves, huszonnegyedik Grand Slam-győzelmére hajtó Novak Djokovics és a nála tizenhat évvel fiatalabb Carlos Alcaraz csúcsformája azonban a teniszrajongók nagy örömére legalább egy rövid időn át keresztezi egymást. Nem döntöttek egyébként csúcsot, az 1974-ben a wimbledoni, majd a US Open-döntőben is egymásnak feszült Ken Rosewall és Jimmy Connors között tizenhét év volt a korkülönbség, mindkét finálé a fiatalabb Connors sima sikerével ért véget.
Ezúttal viszont a rutint képviselő Djokovics kezdett sokkal jobban, az első szettben lemosta a pályáról a spanyol kihívót. Ez volt sorozatban a harmadik játszma, amelyet a szerb 6:1-re nyert meg Alcaraz ellen, de a Roland Garrosszal ellentétben ezúttal nem a spanyol fizikális problémái miatt, Alcaraz nem érezte a játékot, különösen adogatóként. A fiatal spanyol – rá egyébként nem jellemző módon – látványosan ki is mutatta a frusztrációját.
A második játszmában már Alcaraz is felvette a fonalat, hamar brékelte Djokovicsot, az előnyt azonban nem tudta megtartani. A spanyol sikeresen eljutott a rövidítésig, de ez sem sok reménnyel tölthette el a tie break-király Djokovics ellen.
Csakhogy ezúttal hiába jutott el szettlabdáig Djokovics, utána két fonákot is a hálóba ütött, Alcaraz pedig 8-6-os tie breakkel kiegyenlített. Tizenöt megnyert rövidítés után veszített ismét tie breaket Grand Slam-tornán a szerb.
Djokovicsot a tie break során figyelmeztette a székbíró, amiért túl lassan készülődött az adogatáshoz, ezt a közönség tapsviharral fogadta. A szerb viszont nem ekkor magyarázott idegesen Fergus Murphynek, hanem azután, hogy a harmadik játszma elején elveszítette az adogatójátékát. Djokovics már azt gondolta, hogy hárította a bréklabdát, amikor a székbíró jelezte, hogy a szervája hálót ért.
3:1-nél Alcaraz újra brékelt, méghozzá egy maratoni, huszonhat perces játékban, s ezután a szerb ezt a szettet már nem is erőltette tovább, a 6:1-re elveszített játszma végén pedig öt percre elvonult.
A negyedik játszmában is vívtak néhány szoros játékot, 2:2-nél Djokovics tudott brékelni, Alcaraz pedig dühösen a táskájára csapott. Ez az egy játék el is döntötte a játszma sorsát, Djokovics 6:3-mal kiharcolta a döntő szettet.
Az ötödik játszma elején mindketten bréklabdát hárítottak, a szerb agyonnyert labdamenet végén hibázott a kulcsfontosságú helyzetben. Egy játékkal később pedig bréklabdánál elesett Djokovics, s bár felpattanva folytatta, végül elvesztette a labdamenetet. A bréket az ütője bánta, amelyet a hálótartónak csapva tört szét a szerb teniszező.
A következő játékokban már nem volt bréklabda, 5:4-nél Alcaraz a bajnoki címért szerválhatott, s első meccslabdáját beütötte.
Alcaraz megtette azt, amit Rafael Nadal és Roger Federer nem tudott: wimbledoni döntőben legyőzte Djokovicsot. A húszéves spanyol a tavalyi US Open után karrierje második Grand Slam-trófeáját nyerte. Djokovicsnak maradt huszonhárom, s idén sem tudja megcsinálni a naptári Grand Slamet.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.