Király Gábor és Hajnal Tamás már nem, Dzsudzsák Balázs viszont játszhatott karrierje során az új Puskás Aréna gyepszőnyegén. Tegnap viszont a Sport Forum Hungary főszereplőiként jelentek meg a stadionban, ahol talkshow-n meséltek pályafutásukról, külföldön szerzett tapasztalataikról s azok hazai hasznosításáról. Hajnal jelenleg a Ferencváros sportigazgatója, Király Szombathelyen a saját maga által alapított egyesületet vezeti, Dzsudzsák még futballozik Debrecenben, de elárulta, profi pályafutása után is szeretne a DVSC-nél maradni, igaz, ezt nem edzőként tenné.
Több szempontból szóba került a rendezvényen Magyarország történetének legjelentősebb sporteseménye, az idei atlétikai világbajnokság. Németh Balázs, a vb-t szervező cég vezérigazgatója az előkészületekről, Schmitt Petra a verseny általa felügyelt fenntarthatósági programjáról beszélt, míg Deutsch Péter, a Magyar Atlétikai Szövetség vezérigazgatója arról, hogy miként épült fel a hazai világverseny népes magyar válogatottja. Rövid élménybeszámolót tartott a hazai vb-n kalapácsvetésben bronzérmes Halász Bence, a hétpróbában vb-4. Krizsán Xénia és a 100 méteres gátfutás országos csúcstartója, Kozák Luca.
– A harmadik dobás előtt odalépett hozzám az egyik versenybíró, hogy az első kísérletem óvás alatt van, így álltam oda, hogy muszáj érvényeset dobnom, különben lehet, hogy nem folytathatom a versenyt – idézte döntője emlékezetes epizódját Halász Bence. Ebből lett a legnagyobb dobása, és az egyetlen, amit végül utólag tényleg elvettek a lengyelek óvására, a nagyközönség azonban akkor fordított sorrendben értesült a vizsgálatokról. – A többi kabaré volt sajnos, de ha nem veszik azt az eredményemet, akkor is harmadik lettem volna. Igaz, az egyéni csúcs meglett volna, annak elmaradását kicsit sajnálom.
Olimpiai bajnokaink is ott voltak az előadók között: Gyurta Dániel, a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszteri főtanácsadójaként sportdiplomáciáról, Fábián László a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkáraként a visszavonulás utáni sikereket elősegítő kettős karrier programról beszélt, míg Madaras Norbert, a Magyar Vízilabda-szövetség elnökeként éppen arról, hogy miként válhat valaki sikeres sportolóból sikeres sportvezetővé.
Szóba kerültek a sportmédia modern kori kihívásai is. Door Tamás, a Mediaworks Hungary Zrt. projektigazgatója felhívta a figyelmet, hogy az elmúlt egy évben négyszázezerrel esett vissza a hazai hírportálok összlátogatottsága, egyre többen a közösségi médiában tájékozódnak. A portálok videók készítésével – olykor élő közvetítésekkel – tudják több fogyasztóhoz eljuttatni tartalmaikat, ezeknek viszont a kor fogyasztási szokásai alapján két és fél másodperc alatt meg kell ragadniuk a nézőt, különben új tartalom után néz. Door Tamás a médiáról szóló szekció későbbi szakaszában kerekasztal-beszélgetésen vitatta meg Csisztu Zsuzsannával, a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség alelnökével, Székely Dáviddal az M4 Sport csatornaigazgatójával, Fazekas Erzsébettel, a Sport TV műsorvezetőjével és Kecskés Istvánnal, a Sportal főszerkesztőjével, hogy a mesterséges intelligencia milyen hatással lehet a médiára.
A rendezvény szakmai díjátadókkal zárult, a Sport Forum Awardson tizenegy kategóriában osztottak ki arany, ezüst és bronz kategóriájú elismeréseket.
Papp Gábor, az idén második alkalommal megrendezett Sport Forum Hungary fő szervezője korábban a rendezvény céljaként nevezte meg lapunknak, hogy néhány éven belül ne csak hazánk, hanem a kelet-közép-európai régió legjelentősebb sportkonferenciája legyen.
Borítókép: Halász Bence a hazai világbajnokságon nyert bronzérmével (Fotó: Kurucz Árpád)