Szoboszlai sokat pihent, így is hozta a kötelezőt a Liverpool

A Liverpool a második mérkőzését is megnyerte a labdarúgó Európa-liga csoportkörében, csütörtökön a belga Royale Union volt az áldozat. Szoboszlai Dominik többnyire a kispadon üldögélt a 2-0-s hazai győzelemmel végződött találkozón, Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere csak a meccs végére cserélte be a magyar középpályást.

2023. 10. 05. 23:03
Ryan Gravenberch Liverpool
Liverpool's Ryan Gravenberch celebrates after scoring during a match between Belgian soccer team Royale Union Saint Gilloise and English Liverpool FC, on Wednesday 04 October 2023 in Liverpool, United Kingdom, on day 2 of the group phase of the UEFA Europa League competition, in group E. BELGA PHOTO VIRGINIE LEFOUR (Photo by VIRGINIE LEFOUR / BELGA MAG / Belga via AFP) Fotó: Belga via AFP

Az Európa-liga csoportkörének első fordulójában, a Linz otthonában tartalékosan is nyert a Liverpool, így Jürgen Klopp az első hazai meccsen is ugyanezen taktikához folyamodott. Bár Mohamed Szalaht, Alisson Beckert, Darwin Núnezt és Ibrahima Konatét a kezdőcsapatba nevezte, például a kispadon maradt.

Szoboszlai Dominik Liverpool
Szoboszlai Dominik ezúttal bő tíz percet kapott Jürgen Klopptól Fotó: AFP/HENRY NICHOLLS

Szalah már az ötödik percben tesztelte a Royale Union kapusát, Anthony Morist, ekkor még a luxemburgi játékos védeni tudott. Öt perccel később már csak félig-meddig, mert Ryan Gravenberch távoli bombáját kiöklözte, hogy aztán Darwin Núnez a kapuba vágja a kipattanót. De lesen volt az uruguayi támadó, úgyhogy maradt a 0-0.

Szalah általában szereti maga befejezni a támadásokat, a 17. percben viszont önzetlen volt, a középen érkező Núnez elé tette a labdát. A csatár közelről nem találta el a kaput – talán utólag Szalah is megbánta, hogy társához passzolt. A folytatásban is a Liverpool játszott veszélyesebben, Moris bravúrjaira továbbra is szükség volt, míg a vendégek csak a 26. percben kerültek először helyzetbe, de Alissonnak nem kellett beleérnie a lövésbe.

Végül a 44. percben tört meg a jég. Alisson szemfüles kirúgása után a Liverpool egykettőre az ellenfél kapuja előtt termett. egy távoli lövéssel próbálkozott, a kipattanót Ryan Gravenberch három méterről a kapuba lőtte, első liverpooli gólját szerezve ezzel.

A belgák a következő támadásból majdnem kiegyenlítettek, Alisson már verve volt, de Konaté tisztázott.

A második félidő elején Klopp hármat is cserélt, Szalah helyére Curtis Jones, Núnez helyére Luis Díaz állt be, Endót Alexis Mac Allister váltotta, ám Szoboszlai továbbra is a kispadon üldögélt. A Royale Union kapusa a következő harminc percben is nagyokat védett, Diogo Jota fejesénél és Gravenberch távoli lövésénél is helytállt, Díaz próbálkozásánál pedig a kapufa „sietett a segítségére”.

Szoboszlai Dominik végül bő tíz percet kapott Klopptól. Ezt az időszakot a hazaiak már többnyire a saját kapujuk előtt töltötték, mégis ők találtak be újra: a 92. percben egy kontratámadás végén Jota lőtte ki a bal alsó sarkot, a Liverpool pedig két góllal nyerte a második meccsét is az Európa-ligában.

A csoport másik mérkőzésén a Toulouse 1-0-ra verte a Linzt.

Európa-liga, E csoport, 2. forduló:
Liverpool (angol)–Royale Union SG (belga) 2-0 (1-0)
gólszerzők: Gravenberch (44.), Jota (90+2.)

Toulouse FC (francia)–LASK Linz (osztrák) 1-0 (1-0)
Az állás: 1. Liverpool 6 pont, 2. Toulouse 4, 3. Royale Union SG 1,4. LASK Linz 0

A csoport:
SC Freiburg (német)–West Ham United (angol) 1-2 (0-1)
Topolya SC (szerbiai)–Olimpiakosz (görög) 2-2 (0-1)
Az állás: 1. West Ham United 6 pont, 2. SC Freiburg 3, 3. Olimpiakosz 1 (4-5), 4. Topolya SC 1 (3-5)

B csoport:
Olympique Marseille (francia)–Brighton (angol) 2-2 (2-0)
AEK Athén (görög)–AFC Ajax (holland) 1-1 (0-1)
Az állás: 1. AEK Athén 4 pont, 2. Olympique Marseille 2 (5-5), 3. Ajax 2 (4-4), 4. Brighton 1

C csoport:
Real Betis (spanyol)–Sparta Praha (cseh) 2-1 (1-1)
Arisz Limasszol (ciprusi)–Rangers FC (skót) 2-1 (1-0)
Az állás: 1. Sparta Praha és Arisz Limasszol 3-3 pont (4-4), 3. Real Betis és Rangers FC 3-3 (2-2)

D csoport:
Sporting CP (portugál)–Atalanta (olasz) 1-2 (0-2)
Raków Czestochowa (lengyel)–Sturm Graz (osztrák) 0-1 (0-1)
A csoport állása: 1. Atalanta 6 pont, 2. Sporting CP 3 (3-3), 3. Sturm Graz 3 (2-2), 4. Raków Czestochowa 0

F csoport:
Villarreal (spanyol)–Stade Rennes (francia) 1-0 (1-0)
Makkabi Haifa (izraeli)–Panathinaikosz (görög) 0-0
Az állás: 1. Panathinaikosz 4 pont, 2. Stade Rennes 3 (3-1), 3. Villarreal 3 (1-2), 4. Makkabi Haifa 1

G csoport:
AS Roma (olasz)–Servette FC (svájci) 4-0 (1-0)
Slavia Praha (cseh)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 6-0 (3-0)
Az állás: 1. Slavia Praha 6 pont (8-0), 2. AS Roma 6 (6-1), 3. Servette 0 (0-6), 4. Sheriff Tiraspol 0 (1-8)

H csoport:
Molde FK (norvég)–Bayer Leverkusen (német) 1-2 (0-2)
BK Häcken (svéd)–Qarabag FK (azeri) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Bayer Leverkusen 6 pont (6-1), 2. Qarabag 6 (2-0), 3. Molde FK 0 (1-3), 4. BK Häcken 0 (0-5)

Borítókép: Ryan Gravenberch első liverpooli gólját ünnepli (Fotó: AFP/BELGA MAG/VIRGINIE LEFOUR)