Julcsi és Gellért történetéről már beszámoltunk, sportrajongókként ők a vízilabda-világbajnokságra időzítették az Egyesült Arab Emírségek, valamint Katar feltérképezését. Hozzájuk hasonlóan többen jutottak arra, hogy ha egyszer el szeretnének jutni Dohába, akkor arra most, a vb-vel összekötve jött el az ideális pillanat. A játékosok családtagjai közül is többen ott van az Aspire Dome lelátóján mérkőzésről mérkőzésre. Szilágyi Dorottyát a vőlegénye, a testvére és az édesapja is a helyszínen buzdítja. Szilágyi Péter – aki rendre Dorka feliratú piros pólóban szurkol – egyúttal szakember, egykoron első osztályú játékos volt Egerben, immár évtizedek óta edzősködik, e minőségében bejárta a fél világot, anno Faragó Tamás után a magyar női válogatottat is irányította szövetségi kapitányként.
A magyar drukkerek közül többen Katarban élnek, mint például két házaspár, Kati és Ahmad, valamint Csilla és Lajos, akikben közös, hogy három-három gyereket nevelnek, továbbá Ahmad és Lajos is orvos.
Ahmad, akinek magyar állampolgársága van, katari viszont nincs
Ahmad neve beszédes, ő Katarban született, a lakosság többségéhez hasonlóan azonban neki sincs katari állampolgársága, hiszen az édesapja nem katari, hanem iráni. Ahmad Debrecenben végezte az orvosi egyetemet, ott ismerkedett meg későbbi feleségével, Katival, majd 1998-ban Katarba költöztek. Ahmad azóta persze magyar állampolgárságot is szerzett, ahogy természetesen a gyerekeik is.
– A gyerekeink már kiröpültek, van időnk szurkolni – mondja Ahmad mosolyogva, tökéletes magyarsággal.
– A vízilabdát különben is megszerettük az olimpiai győzelmek idején, nagyon örülünk, hogy itt rendezik a vb-t, boldogan jövünk szurkolni – teszi hozzá Kati.