Norvégia sikerével kezdődött az olimpiai selejtezőtorna Tatabányán

A mérkőzés közben több találattal is vezető norvég férfi-kézilabdaválogatott kezdte sikerrel a Tatabányán zajló olimpiai selejtezőtornát, amelynek csütörtöki nyitómeccsén Portugáliát verte meg 32-29-re. Folytatás este a házigazda Magyarország Tunézia elleni összecsapásával.

2024. 03. 14. 20:09
Tatabánya, 2024. március 14. A norvég Christian O'sullivan (k), valamint a portugál Salvador Salvador (j) és Alexandre Cavalcanti a férfi kézilabda olimpiai selejtezõtorna Norvégia-Portugália mérkõzésén a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban 2024. március 14-én. MTI/Bodnár Boglárka Fotó: Bodnár Boglárka
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csütörtök este megkezdődött a férfi kézilabdázók olimpiai selejtezőtornája Tatabányán. Mielőtt azonban a nap főmeccsén a házigazda magyar válogatott megmérkőzött volna Tunéziával, Norvégia és Portugália lejátszotta a nyitómeccset.

Norvégia és Portugália összecsapása nyitotta meg a selejtezőtornát. Fotó: Bodnár Boglárka

Riválisok egymás mellett

Bár a találkozó kezdeténközel sem volt telt ház, szépszámú nézősereg foglalt helyet a Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnokban. A kihelyezett piros-fehér-zöld zászlók tanúsága szerint érkeztek szurkolók Kisbajcsról, Siklósról, Balatonalmádiból, Várpalotáról és Agostyánból is, de természetesen a norvég és a portugál csapatot is elkísérték néhányan. Érdekességképpen jegyezzük meg, hogy a Portugália és Norvégia sikeréért szorító maroknyi táborokat éppen egymás mellé helyezték el, ám a két zászló természetesen békében megfért egymás mellett.

 

Meggyőző siker

A kvalifikációs torna legelső találatát Portugália szerezte meg rögtön az első percben, ám Norvégia fordított az 5. percre. A félidő felét elhagyva néggyel, 11-7-re vezettek a norvégok, a portugálok szövetségi kapitánya ekkor kért először időt. Mindez nem hozta meg a várt áttörést, a szünetet jelző dudaszó megszólalásakor az északiak 18-13-as előnyben voltak. Különösen Sander Sagosen és Alexander Blonz élt nagyon, előbbi öt, utóbbi négy találattal vette ki a részét az eredményből.

SAGOSEN, Sander
Sagosen (labdával) 6 gólig jutott Portugália ellen. Fotó: Bodnár Boglárka

A szünetben a hazai szövetség jóvoltából négy fiatal szurkoló tehette próbára kézilabdatudását, közülük a legügyesebb máris biztosította helyét az áprilisi, debreceni rendezésű női selejtezőtornán. Szerencsés helyzet, mindkét válogatottunk itthon vívhatja ki a párizsi részvételt.

Miközben a pályán folytatódott a nyitómeccs, szép lassan érkeztek újabb és újabb magyar szurkolók, töltődtek fel a szektorok. A térfélcserét követően sokáig nem változott jelentősen a játék képe, Norvégia uralta a meccset, nem engedte látótávolságon belülre ellenfelét. Nyolccal a vége előtt kihasználva a norvég támadóhibákat, Portugália kétgólosra mérsékelte hátrányát, de az egyre zárkózásért dobott ziccert védte a norvég kapus. A norvégok végül megőrizték két-háromgólos előnyüket, végül 32-29-re győztek. A találkozó legjobbjának járó díjat Sander Sagosen érdemelte ki.

 

Ellenünk folytatják

Norvégia tehát máris két ponttal áll, így a későbbi, magyar–tunéziai összecsapást már páholyból nézheti. Sagosenék következő ellenfele Magyarország lesz március 16-án, szombaton 19.30-as kezdettel. Szintén aznap Portugália Tunézia ellen kap esélyt a javításra. A négyesből három meccs után az első kettő kvalifikálja magát az ötkarikás játékokra.

Borítókép: Norvégia szinte végig vezetve nyert a nyitányon (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.