Azt nem mondhatjuk, hogy kitoltak velünk. Túlzás lenne azt állítani, hogy mondjuk az angolok vagy a portugálok szeme előtt az lebegett volna, hogy jöjjön bárki a tizenhat közé a csoportkör után, csak a magyarok ne, mert tőlük retteg a fél világ, minden bizonnyal az eszükbe sem jutottunk. Ők kizárólag a saját érdekeiket nézték, úgy futballoztak, úgy állították össze a csapatukat, hogy tudták, az első helyen lépnek tovább, és a harmadik fordulóban már elsősorban nem a soros ellenfélre, hanem a kieséses szakaszra gondoltak, ennek megfelelő mennyiségű energiát pazaroltak el a mérkőzésre, illetve pihentettek több kulcsembert.
Azt sem mondhatjuk, hogy nem volt szerencsénk. Mert volt bőven. Négy olyan csoport volt, amelyben alakulhatott volna úgy az eredmény, hogy a harmadik helyezett csupán két ponttal zár, és a magyar válogatottnak elég lett volna, ha ebből kettőben bejön a számítása. Ehhez azonban kellett az, hogy
az első két fordulóban Albánia a 95. percben kiegyenlített Horvátország ellen, Szerbia ugyancsak a 95. percben mentett pontot a Szlovéniával vívott mérkőzésén, és nekünk kedvezett az is, hogy a hosszabbítás utolsó pillanatában a grúzok hatalmas ziccerből nem találtak be a csehek kapujába.
És persze arról nem is szólva, hogy Csoboth Kevin a 100. percben szerezte a skótok ellen három pontot érő gólt, majd a harmadik körben az első esély úgy jött be, hogy Mattia Zaccagni a 98. percben lökte mögénk a horvátokat az olaszok egyenlítő találatával.
Marco Rossi is hibázott
Azt akár mondhatnánk, hogy ha az angoloknak és a portugáloknak létszükséglet lett volna a három pont, akkor minden más lehetne, csak éppen ennek a mondatnak nincsen semmi értelme. Ahogyan már szó volt róla, nem volt létszükséglet, ők pedig azt tették, amit a saját érdekükben tenniük kellett. Sajnálkozhatunk azon is, hogy a végére Fortuna elengedte a kezünket, ám ezzel becsapnánk magunkat, mert nem fogtuk mi azt a kezet annyira szorosan, hogy nehéz legyen elengedni.