A modern technika nyakig benne van napjaink futballjában, de ennek lehetnek árnyoldalai is. A címvédő kanadai válogatottnál például néhány stábtag túllőtt a célon a csúcstechnológia alkalmazásakor, ők úgy döntöttek, drónt repítenek a stadion fölé, amelyben az első ellenfél, Új-Zéland edzett éppen. Balszerencséjükre az óceániaiak észrevették a turpisságot, jelentették a rendőrségnek, és innentől már elkerülhetetlen volt a botrány, mert kiderült, a drón kezelője a kanadai szakmai stáb tagja. A Kanadai Olimpiai Bizottság (COC) vizsgálatakor kiderült, hogy nem is ez volt az első eset, ezért a segédedzőt, Jaysmine Mandert és egy nem akkreditált elemzőt, Joseph Lombardit azonnal hazaküldték Saint-Étienne-ből.
A kanadaiak szövetségi kapitányát, Bev Priestmannt nem találták vétkesnek az ügyben, ám amellett, hogy elnézést kért az új-zélandiaktól, jelezte, saját elhatározásából nem ül le a kispadra Kanada első, éppen Új-Zéland elleni mérkőzésén, csütörtökön. Továbbá a COC arra is kötelezte a szakmai stáb csapat mellett maradó tagjait, hogy kötelező etikai képzésen vegyenek részt.
– A teljes csapatunk nevében szeretnék elnézést kérni az új-zélandi válogatott játékosaitól és vezetőitől, a szakmai stáb tagjaitól. A történtek nem képviselik azokat az értékeket, amelyeket Kanada képvisel, és amelyekért kiáll. Elsősorban én vagyok felelős a csapatunk tagjainak magatartásáért, úgyhogy ennek megfelelően úgy döntöttem, nem látom el az edzői feladataimat a kispadon az Új-Zéland elleni mérkőzésen. Ezt mindkét csapat érdekeit szem előtt tartva teszem, és hogy biztosítsam a mérkőzés sportszerű keretek közötti lejátszását a tőlem telhető maximális módon
– fogalmazott Priestmann.
A labdarúgás nem a legjobban indult a párizsi olimpián: a férfiaknál példátlan módon ért véget Marokkó és Argentína mérkőzése, a nőknél pedig Kanada járatta le a sportágat.