A honosított Baker Taylor az utolsó pillanatban közeli lövésből egyenlített 2-2-re, kiharcolva a hosszabbítást. Hittük mi… Ám a bírók szerint a lövés már a dudaszó után érkezett, így a gólt nem adták meg. A magyar női válogatott így maradt le a 2026-os téli olimpiáról a februárban Németországban rendezett tornán. Pusztító érzés – Pat Cortina szövetségi kapitány így jellemezte a maga és a lányok lelkiállapotát akkor.

Nehéz feldolgozni egy ilyen traumát, de muszáj, mert máris itt az újabb feladat, az elit világbajnokság, ami ráadásul cseppet sem ígérkezik könnyebbnek.
Már negyeddöntőt is játszott a magyar női válogatott a vb-n
Mielőtt elmerülnénk a részletekben, érdemes rögzíteni a torna lebonyolítását. A női vb-n tíz csapat szerepel két ötös csoportban, ám a két csoport nem durván egyforma. Az erőviszonyokhoz, avagy a realitáshoz igazodva az első ötös, az A csoport (Kanada, Egyesült Államok, Finnország, Svájc, Csehország) sokkal erősebb, onnan mindenki automatikusan folytathatja a negyeddöntőben, az előcsatározások során ott csupán az dől el, hogy milyen kiemeléssel, ki lesz az egyes csapatok ellenfele.
A B csoport öt csapata között jóval nagyobb a tét, onnan ugyanis az utolsó kettő kiesik a divízió I/A-ba. Az első három csatlakozik az A csoport öt csapatához, így alakul ki a legjobb nyolc mezőnye. A feladat messze nem lehetetlen, Magyarország 2022-ben továbbjutott és az Egyesült Államokkal játszhatott negyeddöntőt.ű
Svédország kiemelkedik a mieink csoportjából
A fő cél persze a bennmaradás. A B csoportból kiemelkedik a mieink első ellenfele, a 2006-ban még olimpiai ezüstérmes Svédország, a másik négy csapat között (Magyarország, Németország, Norvégia és Japán) kicsi a különbség, inkább a pillanatnyi forma dönt.
A magyaroknak nem lesz ismeretlen Svédország, hiszen négyen – Garát-Gasparics Fanni, Odnoga Lotti, Horváth Imola és Baker Taylor – Svédországban légióskodnak. A japánokat és a norvégokat a felkészülés során sikerült legyőzni, igaz, mindkétszer szoros volt a végeredmény (4-2, illetve 2-1). Csoportzárásként következnek a németek, s nem kizárt, hogy ismét ez a mérkőzés dönt majd Pat Cortina csapatának a sorsáról.
Ez a negyedik alkalom, hogy a magyar női válogatott az elitben szerepelhet. Először 2019-ben sikerült kivívni a feljutást, ám a 2020-as vb a koronavírus-járvány miatt elmaradt, így a bemutatkozásra 2021-ig várni kellett, akkor – mivel csak egy kieső volt – a 9. hely bennmaradást ért. A következő évben sikerült negyeddöntőbe jutni, a 8. hely azóta is minden idők legjobb magyar szereplése. A 2023-as tornán a 9. hely a kiesést jelentette, ám tavaly újra összejött a feljutás.
A magyar csapat
Kapusok: Németh Anikó (Kárpáti Farkasok), Révész Zsuzsa (NAHA, amerikai), Takács Noémi Zoé (MAC Budapest)
Hátvédek: Baker Taylor (Brynas, svéd), Hajdu Lili (BJA), Haraszt Lorina (IOGJA), Kiss-Simon Franciska (HKB), Lippai Isabel (MAC Budapest), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (Almati, kazah), Odnoga Lotti (SDE, svéd)
Csatárok: Báhiczki-Tóth Boglárka (Purcell, kanadai), Dabasi Réka (HKB), Garát-Gasparics Fanni (Brynas, svéd), Hiezl Réka Effi (Vasas), Horváth Imola (Södertalje, svéd), Huszák Alexandra (MAC Budapest), Jókai-Szilágyi Kinga (Sabres, osztrák), Kreisz Emma (University of Minnesota, amerikai), Leidt Madie (HKB), Metzler Regina (Mercyhurst University, amerikai), Pázmándi Zsófia (Lindenwood University, amerikai), Polónyi Petra (OHA, kanadai), Seregély Míra (University of Maine, amerikai), Weiler Krisztina (OHA, kanadai)
A magyar válogatott vb-programja:
csütörtök: Svédország–Magyarország 15.00
péntek: Magyarország–Japán 11.00
vasárnap: Magyarország–Norvégia 11.00
hétfő: Németország–Magyarország 11.00
Horváth Imola nyilatkozata a rajt előtt: