Egy centet sem fizetett Brüsszel

A magyar kormány az unió egészét szolgáló, uniós jogszabályokat követő intézkedései kapcsán joggal várja, hogy az Európai Bizottság fizesse meg az általa is elismert költségeket.

2019. 04. 16. 10:00
Szimbolikus együttállás a bácsszentgyörgyi határátkelő és a kerítés innenső oldalán: Magyarország, Európa és a kereszténység jelképei – és az ezeket védő katonák Fotó: Sóki Tamás Forrás: MTI/Sóki Tamás
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Néha olyan érzés, mintha Godot-ra várnánk Brüsszel magyar határvédelemmel kapcsolatos kifizetései kapcsán. Még a józan számítás is azt mondja, hogy a jelenlegi Európai Bizottság a töredékét sem fogja átutalni annak a pénznek, amit hazánk a tömeges illegális bevándorlás feltartóztatására költött és fog költeni 2014 és 2020 között. Az abszurd dráma szerzője, Samuel Beckett értelmezői ma már egyetértenek abban, hogy Godot – akire hiába várnak – az emberiség beteljesíthetetlen óhajainak, reményei­nek a jelképe, ahogy mára a Nyugat is azzá vált a magyarságnak.

A magyar kormány az unió egészét szolgáló, uniós jogszabályokat követő intézkedései kapcsán joggal várja, hogy az Európai Bizottság fizesse meg az általa is elismert költségeket. Orbán Viktor miniszterelnök 2017 őszén levélben kérte a bizottság elnökét, Jean-Claude Junckert, hogy Brüsszel ötven százalékban járuljon hozzá a magyar határvédelem eddigi költségeihez, mivel Magyarország nemcsak saját, hanem az Európai Unió egyik fő szabadságát, a személyek és javak áramlását biztosító schengeni zóna külső határait is védi. Hozzáteszem: azóta is rendületlenül

. A határvédelmi költségek a kérelem benyújtásakor több mint 270 milliárd forintra rúgtak, ez az összeg pedig folyamatosan, napról napra, óráról órára emelkedik, minden józan számítás szerint bőven túllépve az egymilliárd eurót. Több mint másfél éve hosszú dialógus kezdődött az unió és a magyar kormányszervek között. Az európai polgárok döntő többsége által nem véletlenül problémásnak és megbízhatatlannak tartott brüsszeli bürokrácia először a magyar költségek egyharmadát hagyta jóvá és ígéretet tett azok kifizetésére, majd később ezt visszavonta, és csak a költségek mintegy tizedét ismerte el, de a mai napig egyetlen fillért sem fizetett.

Az Európai Bizottság nagylelkűségének jeleként kinyilvánította: Magyarország a többszöri pluszjuttatásokkal együtt összesen 136,026 millió euró, azaz mintegy 44 milliárd forintot kap ebben a hét évben az uniótól a határvédelemre, a migráció kezelésére. A brüsszeli hölgyek és urak azonban csak húzzák az időt, várakoztatnak. Magasztos eszmékről, értékekről, egymásrautaltságról és kötelességekről mantráznak, miközben valahogy nem akaródzik fizetniük. A magyar kormány éppen arra az európai szolidaritásra hivatkozva szeretné elérni a határvédelmi költségek felének megtérítését, amelyre a brüsszeli politikusok folyamatosan hivatkoznak.

Eközben vannak, akiknek a kérései meghallgatást nyernek. A nyílt társadalmat, a nemi szerepek meghaladását támogató, ösztönző és segítő, a nemzeteket, a hagyományos családot, a keresztény fundamentumokat megkérdőjelező, meghaladottnak tartó szervezeteket igencsak bőkezűen támogatja Brüsszel. Úgy látszik, nem volt hiábavaló, hogy közel negyvenszer látogatták meg a Soros-szervezetek az unió csúcsszerveit, és többször személyesen Soros György egyeztetett az Európai Bizottság különböző vezetőivel és biztosaival zárt ajtók mögött. Az Európai Parlament idén januárban elfogadta azt a jelentést, amely szerint a következő hét évben megháromszoroznák a Soros-szervezetek támogatását, így azok még több migránst tudnának behozni Európába. Így már ­érthető, hogy miért nem kap érzékelhető támogatást hazánk a határvédelemben, miért csak morzsákat ígérgetnek.

Ahogy Dimitrisz Avramopulosz migrációs biztos fogalmazott, Brüsszel vonzó legális bevándorlási csatornákat akar teremteni Afrika, Közel- és Közép-Kelet munkaképes korú millióinak. Ebbe a tervbe valóban nem fér bele Magyarország és annak kormánya. Mi azonban nem akarjuk gyermekeink, unokáink biztonságos jövőjét veszélybe sodorni néhány hagymázas világpolgár és brüsszeli bürokrata által képviselt sötét érdek miatt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.