Nem kell hozzá különösebben éles szem, kifinomult emberismeret, hogy megállapítható legyen: a baloldalnak is nevezett neoliberális politikai osztály fuldoklik a méregtől, amiért az Európai Bizottság (EB) elnöknője Trócsányi Lászlónak rendkívül jelentős területet adott. Az, hogy a magyar jelölt bővítés- és szomszédságpolitikáért felelős uniós biztos lesz, felér számukra egy óriási bukással, s azóta is fortyognak a dühtől.
Annyira beleélték magukat, hogy a volt igazságügyi minisztert el lehet üldözni a brüsszeli uniós központ környékéről, de legalábbis csak valami jelentéktelen területet kaphat, hogy jeges zuhanyként érte őket a döntés. Így jár persze az, aki a saját maga által koholt kamuinfókat komolyan veszi és elfeledkezik arról, hogy a tuti forrás csupán ő maga, a valóságra erőltetett vágyai. Holott elgondolkodtathatta volna őket, hogy hangsúlyozottan harmonikus megbeszélést folytatott Ursula von der Leyen és a magyar biztosjelölt.
Gyurcsányné és momentumos követői most azzal fenyegetőznek, hogy nem fogják majd megszavazni az egész bizottsági névsort. Ez azonban nem tartozik saját szempontjukból a legkifizetődőbb ötletek közé, tekintve, hogy az Európai Parlamentnek az egész listáról egyszerre kell határoznia. Vagyis ha gyűlöletük tárgya miatt megkísérlik leszavazni a teljes Európai Bizottságot, akkor a saját baloldali és liberális jelöltjeiket is kiejtik.
Kezdjük mindjárt azzal, hogy Josep Borrell spanyol baloldali politikus sem lehetne külügyi és biztonságpolitikai főképviselő, ha a szektás balliberálisok megmakacsolnák magukat. Mennyire fog örülni Emmanuel Macron és frakciója, amennyiben a náluk bebocsátást nyerő Momentum két európai parlamenti képviselőnője, Cseh Katalin és Donáth Anna beváltja fenyegetését, s az egész testületre nemet mond. Kérdés, lehetnek-e továbbra is tagjai a liberális képviselőcsoportnak. Emlékeztetőül: ez a pártcsalád adja az Európai Tanács új elnökét, a volt belga kormányfő Charles Michel személyében.
Ne feledkezzünk meg a kardcsörtetve nyilatkozó, Trócsányira kígyót-békát fröcsögő Dobrev Kláráról és a másik három DK-s EP-képviselőről, Ara-Kovács Attiláról, Molnár Csabáról és Rónai Sándorról, továbbá az egyik őrjöngési rohamból a másikba eső egy szem MSZP-s EP-honatyáról, a kampányukat eltoló Ujhelyi Istvánról, aki szintén esküdözik, hogy nem szavazza meg az új EB-t.