Veszteségeket, de nem vereséget szenvedtünk az önkormányzati választáson.
A demokraták nem békegalambok
Kamala Harris külpolitikája folytatná a bideni keményvonalas, beavatkozós irányvonalat.
Veszteségeket, de nem vereséget szenvedtünk az önkormányzati választáson.
Először is, két olyan esemény idéződhet fel bennünk a közelmúltból, amitől déjá vu élményünk van. Az egyik a Horn-kormány 1994-es hatalomátvétele, amikor a kampány eredményeképpen nem sokat számított az emberi minőség, a személyes tulajdonságok, ahogy keserűen mondtuk, Caligula lovát is beszavazták volna a hatalomba az elkeseredett protestszavazók. Azt gondoltuk, hogy az önkormányzati választásoknál az alkalmasság, a hozzáértés hagyományosan mindig fontosabb a parlamenti választásokhoz viszonyítva, mint a pártpreferencia, a politikai hovatartozás. Ebben kellett most csalódnunk, Budapest főpolgármester-váltásának kapcsán legalábbis mindenesetre.
A másik ilyen a Fidesz 2002-es kudarca, amikor a sikeres kampányzáró nagygyűlés, lelkes viktorozás után elbizakodtunk és orcára hullottunk. Amit a miniszterelnök úr frappánsan így summázott: „Sokan voltunk, de nem voltunk elegen.” Most legalábbis néhány fontos helyen valóban nem. Ezek a helyek előre rögzítve voltak az ellenzéki stratégiában mint kívánatos hídfőállások. Ahová aztán minden pénzügyi és egyéb erőforrást odakoncentráltak (a választók félrevezetését, az erre alkalmas „civil szervezeteket” is beleértve). Mintha a lenini bolsevik forradalom jelszava éledt volna újra: „A döntő pontokon, döntő időben, döntő túlerővel.”
Egy kampányban az győz, aki jobban mozgósít. A Fidesz is jól mozgósított, hiszen számos esetben növelni tudta szavazói számát a májusi uniós parlamenti választásokhoz képest. Az ellenzék azonban még ügyesebben csinálta. Az eszközökről ne beszéljünk, végül is törvénytelenség nem történt; vagy legalábbis (egyelőre) nem bizonyítható. Ron Werber különben is megmondta annak idején, hogy itt nem osztanak fair play díjat, és úgy látszik, ez még ma is érvényes. A negatív kampányra is. A saját táboromban lelepleződött botrányköveket elhallgatom, a másik táboréit fölnagyítom, fölhabosítom úgy, hogy a kettős mérce ne legyen elég nyilvánvaló. Ez történt Győr polgármestere esetében is.
El tudták érni, hogy Budaörsön vagy a főváros XI. kerületében, pláne a Kispesten kipattant ordas nagy disznóságok ne hassanak úgy a választókra, mint Borkai emberi gyarlósága, amely, mint ez körvonalazódni látszik, kísértetiesen emlékeztet Heinz-Christian Strache tőrbe csalására és az Osztrák Szabadságpárt kormányra kerülési esélyeinek megtorpedózására. Az elemzők közül leginkább G. Fodor Gáborral értek egyet, szerinte be tudták ezzel kapcsolni, meg tudták szólítani azt a réteget, amely nem sokat törődik ugyan a politikával, de a politikusokról (főleg a hatalomban levőkről) általában rossz véleménye van. A győri lemondás és az időközi választás kiírása azonban hosszú távon kamatozni fog!
Minél többet vesztünk most, annál többet nyerhetünk 2022-ben. És ennek van alapja. Főleg, ha (újabb déjá vu élmény!) a teljesíthetetlen Karácsony Gergely-i ígéretekre gondolunk. Amelyek ugyancsak jellemzőek voltak mind a Horn-kormányra, mind a 2002-ben kormányra kerülőkre. A keserű csalódás és a várható átszavazás a mostani kormányzópártokra kódolva van. Az üres demagógiára, a zöldügyi blablára, a klímahisztériára rá is lehet fázni. De főleg arra, hogy Karácsony, illetve a vörösbe borult kerületek újsütetű polgármestereinek legelső intézkedése a pénzcsapok megnyitása, saját fizetésük drasztikus megemelése és az önkormányzati cégek totális elfoglalása volt. Vagyis máris a szabadrablásról szól az egész. Ezt az országos közvélemény előbb-utóbb nagyon is érzékelni fogja.
Kamala Harris külpolitikája folytatná a bideni keményvonalas, beavatkozós irányvonalat.
A magyar baloldal a mocskolódásban is másolja az amerikai sémákat.
A hálózat mindent meg fog tenni, hogy Lakatos Márkot és Osváth Zsoltot kimosdassa a mocsokból.
Az amerikai birodalom és az orosz–kínai tandem vetélkedése ma már a Csillagok háborúja képletébe illeszthető.
Bayer Zsolt: A szörnyek tényleg köztünk járnak
Gera Zoltán óta nem történt ilyen Angliában magyar futballistával
Még fel sem fogtuk Hadas Kriszta halálát, máris itt az újabb sokk: meghalt a 27 éves magyar műsorvezető
Percekre a világháborútól: az atomhatalom első csapatai már az ukrán határnál vannak
Beszólt a Fradinak a Honvéd edzője
Változnak a mozgósítási szabályok Ukrajnában
Mit lép erre Milák Kristóf? Marchand döbbenetes világcsúcsot úszott
12 zseniálisan finom recept, amit novemberben vétek lenne kihagyni
A szörnyek tényleg köztünk járnak
Szabó Tímea bekóstolta Kövér Lászlót, de beletört a foga
Hadas Kriszta kimerültségről, álmatlanságról beszélt néhány hónapja + videó
Szentkirályi Alexandra fontos döntést hozott a magánéletével kapcsolatban + videó
Kamala Harris külpolitikája folytatná a bideni keményvonalas, beavatkozós irányvonalat.
A magyar baloldal a mocskolódásban is másolja az amerikai sémákat.
A hálózat mindent meg fog tenni, hogy Lakatos Márkot és Osváth Zsoltot kimosdassa a mocsokból.
Az amerikai birodalom és az orosz–kínai tandem vetélkedése ma már a Csillagok háborúja képletébe illeszthető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.