Bidenék nemzetrontó országvezetése abban merül ki, hogy nem hajlandók a belső társadalmi feszültségeket kezelni, a woke és a cancel culture ellen fellépni, valamint megvédeni az amerikai embereket a tömeggyilkosságoktól, a nagyvárosi bűnözéstől vagy a nyakló nélküli illegális migrációtól. Ugyanakkor nem biztosítanak elegendő tápszert az amerikai csecsemőknek, miközben szórják a milliárdokat a fegyverszállítmányokra Ukrajnába, hogy ne lehessen béke egyhamar. Mindeközben az ideológiai alapú szankcióik által generált hiperinfláció az egekbe szökött, a benzinárak pedig lassan a híd alá kerülnek az amerikai családok.
Amerika tehát erős lejtmenetben van, süllyed, mint a Titanic. Az ország, amelytől megújulást, kiutat és boldogságot reméltünk anno, a XX. század második felében, ma már semmilyen reménnyel nem kecsegtet. Sivárság, nihilizmus, erkölcsi pusztulás, erőszak és kiúttalanság. Ez van ma az amerikaiak lelkében, és gyakorlatilag semmi a pénztárcájukban a hónap végén, maximum kimerített hitelkártyáik. Az alapító atyák nagyszerű gondolatait a mai napig megkerülhetetlennek tartom, egyben gyászolom is ezeket az alapvetéseket, mert már őket is támadja a neomarxista liberális elit. Van egy szó az amerikai angolban, ami úgy szól, hogy „reckoning”. Nincs igazán jó magyar megfelelője.
Lehet számvetésnek, elszámolásnak vagy valami hasonlónak fordítani. Én felismerésnek, megújulásnak fordítanám, ami a hithez kötődik. Eljött a megújulás, a feltámadás ideje.
Mindannyian csodáltuk Amerikát a múlt század második felében. Habzsoltuk az indián regényeket, a legendákat, a cowboyok, a zarándokok, a felfedezők és a konkvisztádorok (hódítók) világát. Kolumbusz Kristóf hajóin szerettük volna átszelni az Atlanti-óceánt, hogy az Újvilágba érjünk. Ellenben ma sokan csomagolnak New York, Ohio, Pennsylvania, New Jersey és Illinois államokban, hogy máshová meneküljenek, egyelőre országon belül. Sokan átmenetileg a déli vagy a nyugati államok valamelyikét választják, Arizonát, Dél-Karolinát, Floridát vagy Texast. Erős kétségekkel.
Amerika süllyedése ugyanis nem a helyi államhatárokhoz kötődik.
A globalista nihilizmus és az erőszak ma már az Egyesült Államok minden szegletében burjánzik. Számos publicisztika született már arról, hogy az Egyesült Államok csillaga leáldozóban van. Magam is írtam erről nemegyszer. Úgy érzem, kimerítettük ezt a témát, épp ezért ezúttal Amerika modern kori felemelkedésének lehetőségeiről fogok értekezni. Legyünk pozitívak e tekintetben, adjunk Amerikának még egy esélyt az emberi történelem útvesztőjében. De előbb tekintsünk vissza egy kicsit!
Mi tette naggyá Amerikát? Miért volt példakép az Egyesült Államok szinte az egész világ számára? Érdemes azonosítani azokat a tényezőket, amelyek felemelték ezt az országot és minden szempontból a világ vezető hatalmává tették: 1. új kezdet (Jamestown, Virginia); 2. függetlenségi akarat; 3. alapító atyák; 4. természeti kincsekben gazdag, kiaknázatlan kontinens; 5. friss emberierőforrás-utánpótlás Európából évszázadokon át; 6. szabad verseny, rugalmas társadalomszervezés és gazdaságirányítás; 7. gyorsan kiépített kitűnő infrastruktúra és úthálózat; 8. jól finanszírozott egyetemi oktatás; 9. decentralizált törvényhozás és adminisztráció; 10. nemzetépítés és patriotizmus.
A fenti tényezők (is) adták mintegy kétszáz évig Amerika erejét és lendületét. Majd mindez bomlásnak indult. Mely események indították el azt az eróziót? 1. A tömeges, harmadik világból áramló illegális migráció; 2. a szélsőliberális ideológiák erőszakos terjesztése; 3. a kevert társadalom építése; 4. a közbiztonság romlása, a rendfenntartó erők meggyengítése; 5. a multinacionális nagyvállalatok határon túli terjeszkedése; 6. a szabadkereskedelem és a munkaerő-átcsoportosítás; 7. a neomarxista áramlatok; 8. az erkölcsi romlás, az aberrált eszmék erőszakos terjesztése (LMBTQ, BLM, Antifa); 9. a fordított rasszizmus; 10. a gyenge intellektuális töltetű, pazarló, ugyanakkor erőszakos központi kormányzás.