Eddig többnyire finoman fogalmaztam írásaimban az Egyesült Államok jogtiprásait és korrupciós kihágásait illetően. Ezúttal nem fogok. Meglátásom szerint a politikai megrendelésre indított vádemelés az Egyesült Államok eddigi legszégyenletesebb demokráciaellenes intézkedése az ország 245 éves történelmében. Teljesen mindegy, hogy technikailag mi a vád, és mit követett el a volt elnök évekkel ezelőtt.
Bárki láthatja, hogy ez egy politikai cirkusz, amelynek lényege, hogy a világ nemzeteit folyamatosan megrendszabályozó, autoriter liberális politika retteg Donald Trump visszatérésétől.
A háttérhatalom így kiadta a parancsot, hogy bármekkora áron, bármilyen módon, de ki kell húzni a volt elnököt a jelöltek listájáról.
A Trump elleni vádemelés tárgya egy 2016-ban történt állítólagos megvesztegetés, amely a volt elnök egykori fizetett szeretőjének kitálalását volt hivatott elkerülni. Mindeközben a New York-i kerületi ügyész tucatnyi esetben tussolt el súlyos bűncselekményeket, amelyeket a Soros-maffia nem talált politikailag „kedvezőnek” sajátos szempontrendszere alapján.
Így szinte senkit nem ítéltek el a Black Lives Matter-lázadások és a faji alapon fosztogató, rabló, gyújtogató, térdepeltető és randalírozó „jogvédő szervezet” törvényellenes atrocitásainak idején, a Capitoliumban meggyilkolt, fegyvertelen hölgyet kivégző rendőr ellen nem indítottak eljárást, az ostromban résztvevő állampolgárokat azonban százával ítélték el.
Ez lenne a példamutató igazságszolgáltatás, amit Amerika rá kíván erőltetni a világ népeire? Amit itt érdemes megemlíteni, az az, hogy természetesen Brüsszelből sem lehetett egy szösszenetnyi panaszt sem hallani a jogi visszaélések tekintetében a 2020–21-es faji zavargások, komplett városrészek vandál szétverése és felforgatása idején. A „Világ liberálisai, egyesüljetek!” szólamra mozduló brüsszeli vezetők is szemérmesen félrenéztek minden olyan washingtoni politikai döntés esetén, amely ártatlan emberek halálát, tulajdonának pusztulását, illetve jogainak megtiprását eredményezte az Antifa és a Black Lives Matter nevű terrorista szervezetek által szervezett városi lázadások idején.
A hatalmi visszaélés és korrupció azonban nem új fejlemény Amerikában. Az Encylopedia Britannica kilenc olyan ügyet emel ki, amelyek az ízléshatárt átszakítják: köztük az ismert Watergate-botrány talán a legismertebb, de ott van Irán és a nicaraguai kontrák esete, valamint a Bill Clinton–Monica Lewinsky-ügy is. A Public Broadcasting System (PBS) szintén közzétett egy tizenhat hatalmi visszaélést felsoroló listát, amelyen az említett három korrupciós botrány kiemelt szerepet kap, de megemlítik a demokrata Gary Hart, Ted Kennedy, John Edwards és Hillary Clinton elhíresült botrányait is. A korrupció tehát nem feltétlenül egyik vagy másik párt sajátossága, hanem átszövi az amerikai politikai paletta szinte egészét.
Amennyiben Donald Trump nem tesz eleget a követelésnek, hogy megjelenjen a bíróságon, sőt ezt megtagadja, akkor a New York-i kerületi ügyész a kiadatását kezdeményezheti Florida államtól.
Azonban Florida kormányzója, Ron DeSantis már jelezte, hogy ennek nem fog eleget tenni.
Így jelenleg intenzív jogi egyeztetés folyik a vádemelés sorsát és Trump letartóztatását illetően.