idezojelek

Az erőszakolt klímakonszenzus tarthatatlan

Az egész uniós klímapolitika hamis alapokra épül.

Lóránt Károly avatarja
Lóránt Károly
Cikk kép: undefined

Manapság a hazai és az európai sajtóban is egyre gyakrabban olvasok olyan híreket, amelyek akár a bevándorlással, akár az energiaellátással kapcsolatban a józanság jeleit mutatják. A józanság alatt annak a nyilvánvaló és évtizedek óta ismert ténynek a felismerését értem, hogy a muszlim migránsok nem integrálhatók az európai társadalomba (lásd Angela Merkelt 2010-ből), vagy hogy napelemekkel és szélerőművekkel nem oldható meg Európa energiaellátása. Változó az atomerőművek megítélése is. Például Olaszországban nemrég még a társadalom nyolcvan százaléka utasította el az atomerőműveket, most már támogatnák, és Giorgia Meloni kormánya tervezi is atomerőművek fejlesztését.

A gondolkodás megváltoztatásához igyekszik hozzájárulni a Mathias Corvinus Collegium (MCC), amelynek brüsszeli irodája nemrég Brüsszelben szervezett egy nemzetközi konferenciát a következő címmel: Klímaváltozás: a konszenzuson túl. 

A konferencia lényegében a tudomány ideológiai célokra való felhasználásának elítéléséről szólt és megkérdőjelezte a brüsszeli klímapolitika alapjait. 

A meghívott főelőadó, Richard Lindzen az atmoszféra tudományok professzora, az Amerikai Tudományos Akadémia tagja főleg a tudománnyal való visszaélésről beszélt, de amiről igazán ismert a klímahisztériával kapcsolatos gyakran idézett véleménye:

„A következő évszázadokban a történészek biztosan el fognak csodálkozni annak a ravasz és könyörtelen propagan­dával álcázott hamis logikának a mélységén, amely hatalmas és különleges érdekek koalíciója számára lehetővé tette, hogy a világon majdnem mindenkivel elhitessék: az antropogén szén-dioxid veszélyes, káros és bolygópusztító anyag. A legnagyobb méretű tömegtévhitként fogják feljegyezni, hogy a növényeknek életet adó szén-dioxidot egy ideig halálos méregnek tekintették.”

A konferencia két panelbeszélgetése során a meghívott tudósok és szakértők főleg a brüsszeli klímapolitika irracionalitásait emlegették, kiemelhető közülük Samuel Furfari, a Brüsszeli Szabadegyetem energia-geopolitika és energiapolitika professzora, az Európai Bizottság Energiaügyi Főigazgatóságának korábbi vezető tisztviselője. Furfari rámutatott, hogy 2016-óta (2015-ben volt a párizsi klímaegyezmény) a bizottság energiapolitikája dekarbonizációs politikává alakult át, ami lerombolja az unió gazdaságát: minél nagyobb a megújulók aránya, annál drágább a villamosenergia. Más országok, bármit is mondanak, épp az ellenkezőjét teszik, mint az uniós politika, tehát a klímapolitika címszó alatt nem rombolják le saját gazdaságukat.

Frank Füredi, az MCC brüsszeli irodájának ügyvezető igazgatója és az esemény szervezője két indokot is felemlített, hogy miért érdekelt a vitában. Az egyik, hogy mint szociológus még 1997-ben írt egy könyvet a félelem kultúrájáról (Culture of Fear) arról, hogy a XXI. században a félelem egyre inkább a nyugati élet részévé vált. Betegségektől, terrorista támadásoktól, a környezet pusztulástól rettegünk és a gondolkodás középpontjában nem az van, hogy mit kell tenni, hanem a félelemkeltés maga. A másik indok, hogy fiatal korában Magyarországon átélte a kommunizmust, amikor egy ideológiát akartak ráerőltetni minden országra függetlenül a helyi sajátosságoktól, most az Európai Unió teszi ugyanezt és ennek ellent kell állni.

Füredi szerint a környezetvédők frusztrált baloldaliak, akik valamikor a hatvanas években utat tévesztettek, és most olyan ideológiát képviselnek, amely a környezet változásáért az emberiséget kárhoztatja, holott az emberiség a környezettel kapcsolatban is számos jó dolgot alkotott. Éppen ezért a jelenlegi uniós dogmatizmussal szemben utat kell adni a gondolkodásnak, az egészséges szkepticizmusnak.

Az eseményről hírt adó Politico keményen nekiment „Orbán agytrösztjének”, elsősorban azt emelve ki, hogy az MCC által szervezett vita az európai klímakonszenzus megtörésére törekszik: „Globális felmelegedés? Egy luxushiedelem. Nettó-nulla politika? Szovjet típusú szabályok. A gyerekeknek mesélni a felforró bolygó bizonytalan jövőjéről? Bűncselekmény. Ez csak néhány azok közül a szélsőséges és tényszerűen megkérdőjelezett nézetek közül, amelyek egyre gyakrabban terjednek Brüsszelben egy Orbán Viktor magyar miniszterelnök kormányához szorosan kapcsolódó agytrösztnek köszönhetően” – indítja cikkét a lap, amely a továbbiakban nem a konferencián állított tényekkel, hanem az MCC finanszírozásával foglalkozik.

Az MCC által megszólaltatott tudósoknak azonban igazuk van, és nemcsak ők képviselik ezt az álláspontot, hanem pél­dául nálunk Szarka László akadémikus, a Professzorok Batthyány Köre energia-munkacsoport elnöke vagy Miskolczi Ferenc légkörfizikus, aki a NASA számára dolgozott ki egy olyan módszert, amellyel a műholdak mérik a Föld kisugárzását. Külföldről százával lehet sorolni a szén-dioxid klímahatását megkérdőjelezőket, az egyik ilyen a Clintel-csoport.

Az MCC tevékenysége folytán is egyre inkább terjed a felismerés, hogy az egész uniós klímapolitika hamis alapokra épül, és a kiábrándító „eredmények” miatt néhány éven belül ez a tény sokak számára nyilvánvalóvá válik, ami nemcsak az ­uniót, hanem annak politikai alapjait is meg fogja rengetni.

Gondoljuk végig: nyilvánvaló lesz, hogy a klímaváltozást a szén-dioxid-kibocsátás csökkenésével nem lehet befolyásolni, tehát mindaz az erőfeszítés, ami erre irányult, nem hoz és nem is hozhat eredményt. 

Megkérdőjeleződnek a szélerőművekre, a naperőművekre, a hidrogéngazdaságra, a villany­autókra, a karbonkereskedelemre, a karbonlábnyom követésére tett erőfeszítések és az e célokra eddig elköltött sok száz milliárd euró értelme.

Ezzel együtt előtérbe fognak kerülni azok a kérdések, amelyekkel eddig a klímahisztéria miatt nem foglalkoztak, mindenek­előtt a változó klímához való alkalmazkodás, az értelmes vízgazdálkodás, a szárazságtűrő növények nemesítése, az ellátásbiztonság erősítése, a lokálisan jelentkező problémák helyi megoldása. Az MCC, „Orbán agytrösztje” tehát e téren úttörő munkát végez, és minél sikeresebb lesz e tevékenységében, annál hamarabb kerülhet vissza Európa a realitásokat figyelembe vevő normális fejlődés útjára.

A szerző közgazdász, a Nemzeti Fórum tanácsadója

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Kékcédulás választás újratöltve

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Majom és rács

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Az ellenzék egyre szélsőségesebb

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

A globális elit akarja a háborút

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.