1. Hazugság a függetlenségről
Régi-új gazdaságpolitika kell!
Mindenképpen meg kell tartani a magyar járműipart Magyarországon.
1. Hazugság a függetlenségről
A szerkesztőség két évtizede a politikai, gazdasági meg úgy egyébként a mindenféle beleszólás elutasításáról szövegel. Újabban a senki által át nem léphető vörös vonalról mantráznak. A valóságban, mindezzel szöges ellentétben, húsz éven keresztül mindvégig a baloldali és liberális erők direkt pártpolitikai beleszólása érvényesült a szerkesztőségben. Választási időszakokban egyenesen kampánykiadványt csinált a lapból a „független” kollektíva. A szerkesztőség a baloldal és a liberálisok lakájcsapata.
A pannon szoclib pártok – igazi posztkommunista elszántsággal – a polgári, nemzeti, kereszténydemokrata politikai ellenfeleiket nem legyőzni, hanem a közéletből véglegesen kiiktatni, megsemmisíteni akarják. A szerkesztőség ennek a baloldal és a liberálisok által kezdeményezett agresszív pártpolitikai acsarkodásnak aktív résztvevője, fenntartója és őszinte, lelkes szekértolója. A szerkesztőség a pártpolitikai küzdelem harcos újbaloldali, liberális szereplője.
A szerkesztőség a napestig hangoztatott gazdasági-pénzügyi-üzleti függetlenség nagyobb dicsőségére, az anarchoszindikalista és újbaloldali-önigazgatósdi viselkedése ellenére a személyes egzisztenciális érdekeknek, a csillagászati fizetések havi zsebre tételének megfelelően a legutóbbi időkig minden gond nélkül szolgálta a legkülönfélébb oligarchikus érdekeket. A szerkesztőség kilóra megvásárolt emberek gyülekezete.
2. Hazugság az úgynevezett kritikus és minőségi újságírásról
A szerkesztőség a gonzo újságírás úttörője, harcos képviselője, atyamestere. A gonzo újságírásban per definitionem nem az a fontos, mi a valóság, nem az számít, hogy mi történik a világban. Ez egyenesen lényegtelen is. A gonzo újságíró az individualista, egyénieskedő és öntelt személyiségével kizárólag a valóságban megtörtént események hatására benne kialakuló érzésekről, szubjektív benyomásairól, a valóság végletesen szubjektív értelmezéséről ír. A gonzo újságírásban fogalmilag kizárt a valóság bemutatása, a valóságról szóló információk eljuttatása az olvasókhoz, a létező problémák, negatív jelenségek bemutatása, a tényekre alapozott kritika, a tájékozódás elősegítése.
A gonzo újságíró ugyanis éppen ezen a „maradi” megközelítésen akar túllépni. És minderre még rátesz a szerkesztőség agresszív, kizárólagosságra törekvő, intoleráns, az eltérő nézetek, értékek, gondolatok képviselőit, az eltérő ízlésűeket lenéző szellemisége. A szerkesztőség nem kritikus és minőségi újságírók társasága, hanem a politikai és ideológiai manipuláció deszantos-kultúrharcos egysége, ügyesen fogalmazó liberális, újbaloldali és szélsőbalos politikai aktivisták és fotelforradalmárok gyülekezete.
3. Hazugság a sajtószabadság sérelméről
A magyarországi sajtóviszonyokat a szerkesztőség létezésének több mint kétharmadában, 1999-től a 2010-es évek közepéig, másfél évtizeden keresztül a balliberális orgánumok monopóliuma, majd hegemóniája jellemezte. Semmi sokszínűség, semmi pluralizmus, semmi sokoldalúság.
Ennek a rendszernek volt részese és haszonélvezője a szerkesztőség. Ezalatt a több mint tizenöt év alatt, a sajtószabadság igazi sérelme idején mégsem hagyta el a szerkesztőség egyetlen tagjának a billentyűzetét egyetlen cikk, egyetlen publicisztika, egyetlen észrevétel, egyetlen félmondat sem a sajtószabadság valódi, létező hiánya miatt! Semmi tiltakozás, semmi felháborodás, semmi jajveszékelés nem hallatszott a szerkesztőségtől akkor, amikor Magyarországon sok minden volt, csak sajtószabadság nem.
A napjainkban a sajtószabadság sérelméről állandóan jajveszékelő szerkesztőség hosszú időn keresztül aktív fenntartója volt ennek a sajtószabadság-hiányos állapotnak. Az a helyzet ugyanis tökéletesen megfelelt a szerkesztőség újbaloldali és liberális politikai ízlésének, a polgári, nemzeti, konzervatív, kereszténydemokrata vélemények elhallgattatásának, a szerkesztőség üzleti érdekeinek, a piaci verseny hiányának. A szerkesztőség rengeteget beszél a sajtószabadságról, de kivételezett helyzetének fenntartása érdekében mindent megtett a sajtószabadság érvényesülése ellen.
Ráadásul a szerkesztőség a kezdetektől fogva fordítva ül a sajtószabadság eszményének a lován. A sajtószabadság ugyanis alapvető emberi, állampolgári jog, elsősorban rólunk és nem az újságírókról szól. A szerkesztőség ezt a jogot akarta folyamatosan kisajátítani magának, és a sajtószabadságra hivatkozva minden írott és íratlan szabály, jogi és erkölcsi norma, azaz a törvények és a morális szabályok felett álló helyzetbe akarta hozni az újságírókat.
4. Hazugság a kormányzati bedarálási szándékról
– Fúj, Shrek, ez te voltál? Szólhattál volna, mielőtt elereszted, nyitva volt a szám meg minden! – panaszkodott a Szamár, amikor a Királylány kiszabadításakor a kénes szagot árasztó hegyhez értek, és a szagot Shrek szellentésének gondolta. – Hidd el, Szamár, ha én csinálom, megdöglesz! – felelte Shrek. A Szamár-szerkesztőségnek és a velük együtt a kormányzati beavatkozást vizionálóknak: Shrek, az ogrehatalom nevében, illő tisztelettel.
A kormányzati bedarálási szándékról szóló hazugsággal szemben mindaz, ami történt, valójában egy sajátos nevelési-oktatási kísérlet, egy kései szocializációs próbálkozás kudarca volt. A libertariánus és hippi gondolkodású szerkesztőség figyelmének a felkeltésére tett sikertelen kísérlet arra vonatkozóan, hogy a személyes érdekeiken és a szubkulturális közösségük, a további mintegy száz netes újságíró szempontjain kívül mások, a munkájuk szempontjából releváns szereplők, az olvasók, a hirdetők, a munkahelyi vezetők érdekeit is képesek legyenek figyelembe vagy legalább számba venni.
5. Hazugság a csoportos felmondásban megtestesülő roppant bátorságról, amivel az újságírói hivatás becsületét és minőségét az egzisztencia elé helyezte a szerkesztőség
A csoportos „felmondás” pontosan az Index.hu jövőbeni egzisztenciáját biztosító színjáték volt, nem pedig az újságírói hivatás becsülete és minősége melletti bátor kiállás. A balliberális politikai megrendelés összekapcsolódott a mártíromság iránti olthatatlan vággyal, az ártó szándékkal és a továbblépésre biztató több mint vonzó anyagi lehetőségekkel. A csoportos lelépés sunyi politikai és üzleti manőverét aztán megsüvegelendő, morális cselekedetnek próbálják beállítani.
Mindenképpen meg kell tartani a magyar járműipart Magyarországon.
A elrettentő nyugati példák láttán kezdjük jobban értékelni azt, amink van!
A nagyhatalmak 56-os cserbenhagyása máig szóló gyalázat és történelmi sérelem.
A kommunista rezsim aljas volt, beszivárgott az életünkbe, mindenkit máshogyan tett tönkre.
Lesben állva várta gyilkosa az RTL Klub korábbi vezetőjét - videó
Egyeztetés indult a tanárok jövő évi béremeléséről
Az 5+1 legjobb carbonara recept
Megkezdődtek a tárgyalások: új ország csatlakozhat az EU-hoz, de nem Brüsszel, hanem Magyarország szövetségeseként
Csupán három kérdés, mégis csak az emberek 5 százaléka tudja rá a választ
Az interneten toboroz képviselőjelölteket a Tisza Párt + videó
Szalai Attila váratlan esélyt kaphat, Dárdai lehet előtte a példa
A Fradi elleni bravúr után eldőlt Dombi Tibor sorsa
Magyar Péter bukása már a küszöbön van, nem kell sokat várni
Kínos részletek derültek ki a Tisza Párt EP-képviselőjének múltjáról + fotók
Dombi Tibort a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya válthatja
Félárbócra eresztették a nemzeti lobogót a Parlament előtt
Mindenképpen meg kell tartani a magyar járműipart Magyarországon.
A elrettentő nyugati példák láttán kezdjük jobban értékelni azt, amink van!
A nagyhatalmak 56-os cserbenhagyása máig szóló gyalázat és történelmi sérelem.
A kommunista rezsim aljas volt, beszivárgott az életünkbe, mindenkit máshogyan tett tönkre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.