A Hír Televízió helyszíni tudósítója arról számolt be, hogy fesztiválhangulat uralkodik a miskolci kormányhivatal előcsarnokában, ahol körülbelül száz hallgató gyűlt össze. A diákok meglehetősen nagy zsivaj közepette pokrócokkal és teával felszerelkezve várakoznak, és roppant elszántak. A HÖOK helyi képviselője közölte, addig várnak Demeter Ervinre, míg meg nem érkezik, és arra az esetre, ha az este 8-as záróráig nem érne oda, láncokat is vittek magukkal, hogy oda tudják magukat erősíteni az épülethez.
Az előcsarnokban tartózkodik Társy József, a kormányhivatal kabinetfőnöke is, aki azt mondta: természetesen tudomásul veszik a helyzetet, hogy a hallgatók alkotmányos jogukat gyakorolják. Mint mondta, a kormányhivatalban két nagy forgalmú ügyfélszolgálat működik, eddig azonban nem okozott zavart és fennakadást az egyetemisták tiltakozó akciója. Hozzátette: reggel nyolctól este nyolcig tart nyitva a hivatal.
Orbán levelet írt a HÖOK elnökének
Orbán Viktor levélben válaszolt a HÖOK elnökének, melyben közölte, a döntésükkel semmilyen meglepetést nem okozhattak a hallgatóknak, hiszen tavaly a miniszterelnök részletekbe menően mutatta be nekik a felsőoktatás több lépcsőben megvalósuló átalakításának tervét.
Szabady Szabolcs, a Miskolci Egyetem Hallgatói és Doktoranduszhallgatói Önkormányzatának elnöke azt mondta: úgy tudják, Demeter Ervin kormánymegbízott Budapesten tartózkodik, a Parlamentben, neki szeretnék átadni követeléseiket. Hozzáfűzte: „várjuk szeretettel”. Úgy fogalmazott, nem akarják akadályozni a forgalmat és az ügyintézést, de csatlakoznak a hétfői vidéki és fővárosi megmozdulásokhoz, nem hagyják, hogy a kormány „ellehetetlenítse és eltiporja” a felsőoktatást.
Sztrájkbizottságot alakított a kampusz hallgatói önkormányzata
Az MTI tudósítójának egy sajtóközleményt is átadott a ME-HÖK elnöke, amelyben azt írták, hogy hétfőn sztrájkbizottságot alakított a kampusz hallgatói önkormányzata.
Úgy döntöttek, Demeter Ervinnek adják át petíciójukat, hogy tolmácsolja azt a kormányzat felé. Ebben követelik a tandíj eltörlését és a keretszámok visszaállítását a 2010-es állapotokra. Emellett követelik a hallgatói szerződés eltörlését, az autonóm, politikától független felsőoktatás megteremtését, és a Miskolci Egyetem karainak jelenlegi formában történő megmaradását.
Dobi Tamás, a Borsod megyei rendőr-főkapitányság szóvivője azt mondta: kedd reggel a Miskolci Rendőrkapitányságon egyeztettek a hallgatókkal, és a rendőrség tudomásul vette a spontán demonstrációt.
Szegeden felfüggesztették a demonstrációt
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) hallgatói önkormányzata arról tájékoztatott kedd reggel, hogy a sztrájkbizottság jóindulata kifejezéseként ideiglenesen függesztette fel a tiltakozó akciót , arra való tekintettel, hogy B. Nagy László kormánymegbízott ígéretet tett rá, kérdéseikre válaszolni fog, kéréseiket tolmácsolja, s a reakciókról méltányos időben tájékoztatja a demonstrálókat. A távirati irodához eljuttatott közlemény szerint a sztrájkbizottság a további lépésekről az ígért válasz ismeretében dönt. Az ülősztrájk felfüggesztése nem jelenti más, hasonló akciók szüneteltetését.
Átadták követeléseiket a felsőoktatás tervezett átalakítása miatt tiltakozó hallgatók a Csongrád megyei kormányhivatalban kedden. A követeléseket, amelyeket a Szegedi Tudományegyetemen tartott hétfői fórumon fogadtak el, mintegy háromszázan írták alá.
Mint ismert, hétfő délelőtt három szegedi oktató és negyven szegedi egyetemista, köztük a Hallgatói Hálózat aktivistái, elfoglalták a Csongrád Megyei Kormányhivatal földszintjét.