Civil szervezetekkel kötött stratégiai megállapodást a kormány

Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá Rétvári Bence, a közigazgatási tárca parlamenti államtitkára újabb három civil szervezettel.

TK
2012. 12. 13. 15:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rétvári Bence köszöntőjében kiemelte: a megállapodások célja, hogy a kiemelkedő szakmai tapasztalattal és kimagasló tudású szakemberekkel rendelkező civil szervezetek hozzájáruljanak a civil szektort érintő jogszabályok előkészítéséhez, és így jobb minőségű, végrehajtható, az életviszonyoknak megfelelő jogszabályok születhessenek.

Javul a jogalkotás minősége

Felidézte, hogy a vonatkozó jogszabály már lassan két éve van hatályban, és a társadalom érdekérvényesítésének, a jogalkotás minőségjavításának fontos eszköze. Úgy fogalmazott: azért született ez a törvény, mert úgy gondolják, nem lehet azok nélkül jogszabályokat alkotni, akikről szólnak, csak velük együtt. Hozzátette: a fenti szervezetek a megállapodással kötelezettséget is vállalnak ágazatuk képviseletére. Azért van szükség a társadalmi partnerségre, hogy a közjót szolgáló törvények szülessenek közvetlenül az érintettek bevonásával – rögzítette.

A kiosztott háttéranyag szerint stratégiai partnerség azon szervezetekkel alakítható ki, amelyek készek a kölcsönös együttműködésre, és amelyek az adott jogterület szabályozásának előkészítésében széles társadalmi érdeket jelenítenek meg, vagy az adott jogterületen tudományos tevékenységet végeznek.

Stratégiai partnerség határon innen és túl

Stratégiai partnerek lehetnek mindenekelőtt a civil szervezetek, az egyházak, szakmai, tudományos szervezetek, érdek-képviseleti szervezetek, köztestületek, országos kisebbségi önkormányzatok, valamint a felsőoktatási intézmények képviselői. Ilyen típusú partnerség határon túli magyar szervezetekkel is kialakítható.

A KIM a rendelkezés hatálybalépése óta 89 stratégiai partnerséget kötött.

Jogászok, vállalkozók és fordítók

A Páneurópa Jogász Unió tevékenységéhez tartozik, hogy támogatást nyújt nemzetközi magánjogi, különösen az Európai Unió közösségi jogával kapcsolatos jogalkalmazási, jogérvényesítési kérdésekben.

A FIVOSZ feladatának tekinti a következő vállalkozói generáció támogatását és a következő vállalkozói réteg megteremtését, ők a cégeiket hosszú távon sikeresen vezetve megerősítik a kis- és középvállalkozási szektort, és hozzájárulnak egy sikeres nemzeti gazdaság megteremtéséhez.

Az MFE 1994-ben azzal a céllal jött létre, hogy képviselje a fordítóirodák érdekeit, ösztönözze a fordítói és tolmácstevékenység színvonalának emelését, fórumot biztosítson a tapasztalatcserére, szakmai ajánlásokat készítsen és terjessze a korszerű fordítási módszerek alkalmazását.

Stratégiai megállapodások

A kormány az első stratégiai megállapodást a Coca-Colával kötötte, ezt követően a Richter Gedeonnal állapodtak meg. Később következett a székesfehérvári Alcoa-Köfém, majd a Daimler, a Suzuki és a Hankook Tire.

December 10-én a General Electric (GE) Hungary Kft.-vel kötött stratégiai együttműködési megállapodást a kormány. Az aláírási ünnepségen Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter elmondta: a kormány prioritásnak tekinti az innovációt és a kutatás-fejlesztést (k+f), hogy így a magyarországi kis- és középvállalatok bekerüljenek a globális innovációs hálóba.

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány és a Microsoft Magyarország Kft. Magyarország versenyképessége szempontjából rendkívül fontos az erős infokommunikációs és technológiai szektor – jelentette ki Szijjártó Péter szerdán a dokumentum aláírása után.

Orbán Viktor a Richterrel kötött megállapodás aláírási ünnepségén azt mondta, hogy a jövőben több nagy, a magyar gazdaságban speciális szerepet betöltő céggel kötnek hasonló, hosszú távú, stratégiai partnerségi megállapodást, amely egy újszerű gazdasági eszköz Magyarországon, innováció, „unortodoxia”.

Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár szeptember elején azt mondta, a közeljövőben mintegy negyven megállapodás megkötését tervezi a kormány, havonta négy-öt, legfeljebb hat megállapodást írhatnak alá. Azt szeretnék elérni, hogy ezek az alapvetően külföldi tulajdonú és exportra termelő cégek „még jobban, még biztosabban, még kiszámíthatóbban érezzék magukat Magyarországon”, illetve hogy az itt megtermelt nyereségük minél nagyobb részét újra itt fektessék be – mondta. Az államtitkár azt is közölte, hogy egyebek mellett a Knorr-Bremsével, a ThyssenKrupp-pal, a Bombardier-vel, a Nokia Siemensszel és az Opellel is megállapodás megkötéséről tárgyalnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.