Bajnaiék javaslata minden családra nézve veszélyes

Minden magyar családra nézve veszélyesnek tartja a Fidesz az Együtt 2014 választói mozgalom alkotmánytervezetét.

NT
2013. 01. 15. 13:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bajnai Gordonék azzal „ámították” az embereket, hogy új arcokkal, új programmal lépnek színre, az elmúlt hetek „tárgyalásos színjátéka” során azonban volt miniszter tárgyalt államtitkárával, volt államtitkár tárgyalt főosztályvezetőjével, apa tárgyalt fiával, vagyis ugyanazok folytattak megbeszéléseket, „akik egyszer már tönkretették az országot” – fogalmazott Selmeczi. Most pedig újra lelepleződtek – mondta, utalva arra, hogy a Magyar Nemzet keddi számában arról írt: az Együtt 2014 alkotmánytervezetének nagy része szó szerinti átvétele a második Gyurcsány-kormány idején, 2006 júniusában a Petrétei József akkori igazságügyi és rendészeti miniszter által készített tervezetnek.

Selmeczi szerint ez a javaslat minden magyar családra nézve veszélyes, mert lemondana védelmükről, támogatásukról. Megnyitná a lehetőséget az ország újbóli eladósítása előtt, ismét lehetőséget adna általános ingatlanadó bevezetésére – ami 4,2 millió családot érintene –, és megszüntetné a magyar föld védelmét, kiárusíthatóvá téve ezzel a termőföldet – sorolta kifogásait. „Ez a lopott holmi nagyon veszélyes dolgokat tartalmaz” – összegezte véleményét.

Azzal kapcsolatban, hogy – mint azt Gyurcsány Ferenc pártelnök kedden a Kossuth Rádióban elmondta – a Demokratikus Koalíció a havi pár ezer forintos tandíjat, többkulcsos jövedelemadó-rendszer bevezetését és a „büntető jellegű” bankadó eltörlését támogatja, a Fidesz szóvivője közölte: pártja veszélyesnek tartja ezeket az elképzeléseket, és Gyurcsány Ferenc ezen nyilatkozata is azt mutatja, egyáltalán nem értik, mik a magyar családok problémái.

Mit terveznek Bajnaiék?

Ismert, az E2014 beszállt az ellenzéki egyeztetésbe, egy új alkotmány vonatkozásában egészen extrém  elképzeléseik vannak. A Lánchíd Rádió által megkérdezett szakértők szerint a Bajnai-féle tervezet megteremti a lehetőségét a tandíj, az ingatlanadó és fizetős egészségügy bevezetésének. Ez azt jelentené, hogy a közteherviselés rendszerében ismét az adófizetők vállalnák a legnagyobb terhet, vagyis visszaköszönnek a 2010 előtti megszorításpárti kurzus politikai irányvonalai.

Mint a Lánchíd Rádió összeállításából kiderül: az Együtt 2014 alkotmánytervezetében megteremtik az ingatlanadó bevezetését azzal a kitétellel, hogy „a tulajdon társadalmi kötelezettségekkel jár”. Az, hogy csak a tankötelezettség végéig biztosítanák az ingyenes oktatást, előrevetítheti a tandíj bevezetését. Az a kitétel pedig, hogy mindenkinek joga van a társadalombiztosítás keretében igénybe vehető, a gazdaság teherviselő képességével összhangban álló egészségügyi ellátásokhoz, könnyen nem lehetőséget, hanem az ellátásáért való térítési kötelezettséget teremtheti meg.

Bárki képes ilyet letenni az asztalra

„Lehet olyan olvasata is ezeknek, hogy eltörlik a bankadót, a nagy cégek hozzájárulását, így a magyar társadalom újra egyedül marad, és neki kell a saját hozzájárulásaival az országot felemelni” – nyilatkozta a Lánchíd Rádiónak ifjabb Lomnici Zoltán. Hozzátette: egy ilyen dokumentumot bárki le tud tenni az asztalra, sok pontja ugyanis hibákat tartalmaz, és nincs kellőképpen kifejtve.

Továbbá az mno.hu megírta azt is, hogy jogilag lehetővé tennék az azonos neműek házasságát, megszüntetnék a termőföld, valamint a GMO-mentesség és az ivóvízkészlet alkotmányos védelmét is. A legfrissebb javaslatából hiányzik az is, hogy házasság férfi és nő között jöhet létre. Az biztos, továbbra sem lehet semmit tudni Bajnai Gordonék gazdaságpolitikai elképzeléseiről konkrétumokat, de az általuk készített anyagokból fény derül a minimálbér csökkentésére tett törekvésre. Ez ügyben egyébként a KDNP és Rogán Antal is arra kérték a politikust, hogy vonja vissza azt.

Alkotmányozna az ellenzék

Ismert, több ellenzéki párt kezdett egyeztetni egy új alkotmány megalkotásáról. Az első, a közjogi kérdésekről zajló egyeztetésen a Magyar Szocialista Párt kezdeményezésére a Demokratikus Koalíció, az Együtt 2014 Választói Mozgalom, a Magyarországi Szociáldemokrata Párt és a Szövetségben, Együtt Magyarországért képviselői vettek részt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.