Bajnai embere kioktatja a gyurcsányistákat

A Gyurcsány Ferencet egyre csak hevesen kritizáló Juhász Péter Bajnai-szárnysegéd újfent hallat magáról a témában.

2013. 06. 14. 14:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Folytatódik az elmúlt napokban indult heves szájkarate a Demokratikus Koalíció (DK) és az Együtt 2014–PM között. Az egész Juhász Péter megszólalásával kezdődött, aki a Hír Televíziónak azt nyilatkozta, hogy szerinte Gyurcsány Ferenc ugyanúgy egy elnyomó rendszert szimbolizál, mint Orbán Viktor. Ezt Vadai Ágnes nyílt levélben kérte ki magának, amire Bajnaiék közleményben reagáltak, a DK-nak azonban ez kevés volt

A legkevésbé sem az emberek problémáiról szóló úgynevezett párbeszéd legújabb fejezetéhez csütörtökön érkeztünk el, ekkor Juhász Péter Milla-vezér „Gyurcsányról, érzelmek nélkül” kezdetű, a DK-rajongók számára magyarázó célzattal indított sorait rögzítette a Facebookon. A bejegyzésben Juhász azt indokolja részletesen, „miért lenne jobb minden, ( ) ha Gyurcsány Ferenc nem lenne jelen vezető politikusként a politikai palettán”. Szerinte „erőltetett és folyamatos jelenléte arra kényszerít minden demokratát, hogy állást foglaljon vele kapcsolatban”.

A Medián és a Szonda Ipsos után a Századvég mérései is arra mutatnak, hogy Mesterházy Attila esélyesebb Bajnai Gordonnál arra, hogy a baloldal vezére legyen, sőt a miniszterelnök-jelöltségre is. Fűrész Gábor politikai kommunikációs szakértő szerint vélhetően azért, mert az MSZP elnöke ebben a szerepben még nem próbálta ki magát, tőle több várható, mint egy olyan jelölttől, aki aktívan részt vett a Gyurcsány-kormány döntéseiben.

 

A Népszabadság arról írt, Bajnaiék külön listán indulnak, ha Mesterházy vezeti majd a baloldali összefogást. A Demokratikus Koalíció részvétele az ellenzéki összefogásban hosszú idő óta vita tárgya a felek között. Korábban a Heti Válasz arról írt, hogy Gyurcsány azzal zsarolja az MSZP vezetését, hogy nyilvánosságra hozza az őszödi beszéd kiszivárogtatóit, amennyiben ki akarnák hagyni. Ezt aztán ha nem is ő, de párttársa megtette, egy meglehetősen zavaros sztorival.

 

Pénteken bocsánatkérésre szólította fel Bajnai Gordont a Hajdú-Bét-ügy károsultjai nevében Ónodiné Demeter Éva gazdálkodó, a károsult családok képviselője.

A kendermagos szerint a 2010-es „politikai kudarcnak az első számú szimbóluma Gyurcsány Ferenc”, megújulást, korszakváltást pedig nem tart „elképzelhetőnek azzal a szereplővel, akinek kormányzása majdnem csődbe vitte az országot”. Menthetetlen aktusnak, politikailag nem tolerálhatónak nevezi az őszödi beszédet, ebből következően minden ez utáni megszorító döntést „politikailag döglöttnek” kell tekinteni.

Facebook-bejegyzésében a reménybeli politikus ezek után fényezi a Bajnai-alapítvány által készített rendőrattak-elemzést, majd váratlan tartalmú ideológiai támpontot ad: „Gyurcsány Ferenc ( ) Orbán Viktorhoz képest demokrata”. Hogy kerek legyen a történet, a bejegyzést úgy zárja a bukott miniszterelnökről: „ az őszödi beszéd után hét évvel is az ország egy legelutasítottabb politikusa egy olyan országban, ahol pedig igencsak jellemző a politikai amnézia”. Arra akarja végül felhívni a figyelmet, hogy „nem igaz a tétel, miszerint Orbán Viktor után bárki kormányozhatná Magyarországot, tehát bárkivel lehet – sőt, egyenesen kell – koalíciót kötni az Orbán-kormány leváltása érdekében”.

A két „baloldali” formáció több fronton is vívja küzdelmét, hiszen a minap a Gyurcsány-párt alelnöke kijelentette: az E2014-nél elszaladt a ló. A volt SZDSZ-es politikus szerint országjárással nem lehet a választók nagy többségével találkozni. Azért, hogy az MSZP se maradjon ki a sárdobálásból, Török Zsolt felelt, a politikus a Facebookon osztotta meg magvas gondolatait Bajnai munkamoráljáról, amiért később azért bocsánatot kért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.