Zsigó Róbert, a kormánypárt szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy a Fővárosi Törvényszék hétfőn első fokon négy év börtönnel, 2 millió 200 ezer forint vagyonelkobzással és félmilliós pénzbüntetéssel sújtotta vesztegetés miatt Wieszt János volt szocialista politikust, az MSZP korábbi újbudai frakcióvezetőjét.
Létrejött a balliberális ellenzéki összefogás, amelyben részt vesz az MSZP, az Együtt–PM, a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció és a Liberálisok. Mesterházy Attila, az MSZP elnöke lesz a miniszterelnök-jelölt – jelentette be Gyurcsány Ferenc. A lista első öt helyén szerepel Gyurcsány, Bajnai és Fodor Gábor is.
A sajtótájékoztatón a Hír TV tudósítója megkérdezte, hogyan lesz korszakváltás Fodor Gáborral, Gyurcsány Ferenccel és Kuncze Gáborral? Bajnai erre azt felelte, először el kell távolítani az Orbán-kormányt. Az Együtt–PM feladata, hogy a korszakváltás garanciáját érvényre juttassa. Arra a kérdésre viszont nem válaszolt, hogy a választók tömegei elutasítanak egy olyan listát, amelyen Gyurcsány szerepel.
Ismert, az MSZP, az Együtt 2014 és a DK tárgyalódelegációi vasárnap és szombaton is összeültek. Elemzők szerint kényszerházasság az ellenzéki összeborulás. A baloldali összefogáshoz egyrészt taktikai megfontolás vezetett, ugyanakkor kényszerhelyzet is – fejtette ki Mráz Ágoston Sámuel a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. Szerinte a baloldali pártok vitája azt üzeni a választóknak, hogy egy kormányképtelen erőről van szó. Kiszelly Zoltán úgy véli, a baloldali összefogás nem egy előre megírt forgatókönyv, inkább kényszerházasságról van szó.
„Ez az ítélet is emlékeztet mindannyiunkat arra, hogy a Gyurcsány-korszak volt minden idők legkorruptabb kormányzása” – mondta Zsigó Róbert, úgy fogalmazva: „hazudtak és loptak, bűnszervezetekben és futószalagon pumpálták ki a közpénzeket”. „Hagyó, Zuschlag, Szilvásy, Wieszt, Molnár Gyula, Hunvald, Portik, a moszkvai kereskedelmi épület, a Magyar Posta eladása, honvédelmi ingatlanok átjátszása, ingatlanpanamák” – sorolta a „közismert” neveket és példákat. Megjegyezte, a Gyurcsány-korszak még baloldali politikusok szerint is a korrupció időszaka volt.
A Fidesz-szóvivő a baloldali együttműködésről szóló egyeztetésekre utalva kijelentette: ma újra Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök akarata érvényesül a baloldalon, „épül a második Gyurcsány-korszak”, amelynek nemcsak a programja, a szereplői, hanem a korrupciós érdekei is ugyanazok, mint korábban.
Az MSZP-s Gurmai Zitának a gyed extra megszüntetéséről szóló nyilatkozatával kapcsolatos kérdésre Zsigó Róbert azt mondta: akik egyszer már tönkretették az országot, most újra azon mesterkednek, hogyan lehetne elvenni a magyar családoktól az őket segítő intézkedéseket. Bár Gurmai Zita később cáfolta, hogy kormányon eltörölnék a gyed extrát, a kormánypárt szóvivője szerint a szocialista politikus szavait nehéz félreértelmezni, nincs mit magyarázni rajtuk.
A budapesti Lehel utcai bankfiókoknál történt hétfői robbantás ügyében úgy nyilatkozott: a bűncselekmény „kiderítését bízzuk a rendőrségre, és ne csináljunk ebből politikai ügyet”.
Az ingyenes készpénzfelvétel ügyében a szóvivő azt mondta, reméli, a jegybank határozott fellépése visszatartja majd a bankokat attól, hogy áthárítsák a költségeket az ügyfelekre.
Végül megkérdezték a feltétel nélküli alapjövedelemről is Zsigó Róbertet, aki közölte: a Fidesz nem tárgyal erről az elképzelésről, amelyet egyébként megdöbbentőnek tart. Mint fogalmazott, „az MSZP azt szeretné, hogy mindenki, anyagi helyzetétől és attól függetlenül, hogy dolgozik-e vagy sem, egységes alapjövedelmet kapjon”. Hozzátette, nem csodálkozna, ha Gyurcsány Ferenc keze is benne lenne ebben az ötletben, amelyet közgazdászok úgy értékeltek, hogy a költsége teljes egészében elvihetné a nyugdíjkasszát.