A lap pénteki számában olvasható cikk szerint a vizsgálat részeként tisztázzák a parancsnoki felelősség kérdését is, vagyis azt, hibázott-e valaki, amikor Bőnybe csak a nyomozókat küldtek, és nem kérte a Terrorelhárítási Központ (TEK) támogatását, pedig tudhatták, hogy fegyverek lehetnek a szélsőjobboldali férfinál.
A Magyar Idők szerint a kórházi ágyán csütörtökön előzetes letartóztatásba helyezett, majd a tököli rabkórházba szállított férfi csoportjával kapcsolatban állt a romák elleni sorozatgyilkosság negyedrendű elítéltje, Csontos István, aki tizenhárom év fegyházat kapott. Mint írták, nyomozati iratok tanúskodnak arról, hogy Csontos kapcsolatba került a Magyar Nemzeti Arcvonal tagjaival.
Gy. István kirendelt védője a Kisalföldnek csütörtökön azt mondta: védence a műtét utáni ébredéskor, a gyanúsítás közlésekor tudta meg, hogy megölt valakit. Mélységesen sajnálja ezt, de csak részben ismeri el bűnösségét.
Mint ismert, szerda reggel lövöldözés volt a Győr-Moson-Sopron megyei Bőnyön: a fegyvertartás miatt házkutatásra érkező rendőrjárőröket a családi ház tulajdonosa, a 76 éves Gy. István nem engedte be, és többször rájuk lőtt. Egy rendőr elhunyt, járőrtársát a férfi lábon lőtte. A tűzpárbajban megsebesült az elkövető is, őt a győri kórházba szállították. Muraközi László polgármester lapunknak azt mondta, a férfi fegyverarzenáljáról sokan beszéltek, de azt hitték, hogy ártalmatlanítva van.
Az elfogásról készült videót itt nézheti meg.