Ruszin‑Szendi Romulusz havonta nagyjából 1,3 millió forintot vesz fel a Magyar Honvédségtől a semmiért, így ő az állam által a legjobban fizetett ellenzéki politikus, mindezt úgy, hogy vezérkari főnöksége alatt nem képviselte a magyar álláspontot, és jelenleg is Ukrajnával összejátszva igyekszik gyengíteni hazánk szuverenitását Magyar Péter bizalmasa.

Magyar Péter embere a Magyar Honvédségtől honvédelmi szolgálati juttatás, illetve önkéntes tartalékos szolgálati jogviszony címen körülbelül 1,3 millió forintot kap havonta. A juttatásról az Index kérdezte a Tisza Pártot, ahol nem tagadták, hogy a jogszabályok alapján járó juttatást kapja Ruszin-Szendi. Hozzátették azt is, hogy szerintük az egykori vezérkari főnök nem a semmiért veszi fel a pénzt.
Ezért kap pénzt Ruszin‑Szendi Romulusz
Még 2022 decemberében jelent meg a Magyar Közlönyben, miszerint „a Magyar Honvédség parancsnoka beosztásba kinevezett Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy beosztása 2023. január 1-jétől a Honvéd Vezérkar főnöke”. Ebből a beosztásból 2023. április 27-én mentették fel, helyét pedig Böröndi Gábor altábornagy vette át.
Innentől egészen 2023 augusztusáig Ruszin-Szendi a rangfokozata után
bruttó 19,2 millió forintot kapott, ekkor azonban a szolgálati viszonya megszűnésekor kifizettek neki egyéb járandóságokat, amelyek összege körülbelül bruttó 28,5 millió forint.
Nagyjából ugyanekkora, bruttó 28,6 millió forintos összeget vett fel Magyar Péter embere honvédelmi szolgálati juttatásként 2023 augusztusa óta. De önkéntes tartalékos szolgálati jogviszonya után is körülbelül egymillió forintot folyósítanak Ruszin-Szendi Romulusznak.
Összességében Magyar Péter bizalmasa 2023. január 1. óta a magyar államtól, tehát az adófizetőktől korábbi katonai szerepvállalásáért bruttó 77,3 millió forintot kapott.
A Tisza Párt hamisan fényezi ukránpárti tábornokát
A Tisza Párt és maga Magyar Péter is rendszeresen nevezi Ruszin‑Szendi Romuluszt a magyar honvéd vezérkar valaha volt legfiatalabb vezetőjének. Ez azonban nem igaz. Magyar Péter bizalmasa ugyanis 1973 májusi születésű. Kinevezését pedig 2021 júniusában kapta meg, ekkor pedig már betöltötte a 48. életévét.
Görgey Artúr, az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőse 1818. január 30-án született. A forradalom és szabadságharc idején több alkalommal a honvédsereg fővezére volt. Vagyis Görgey tábornok 30-31 évesen vezette a magyar honvédsereget.
De ha csak a rendszerváltoztatás utáni korszakot vesszük figyelembe, akkor sem igaz Magyar Péter és a Tisza Párt állítása.
Ugyanis az 1948 decemberében született Végh Ferenc vezérezredes 1996. június 6-tól volt a Honvéd Vezérkar főnöke. Vagyis kinevezésekor még nem töltötte be a 48. életévét.
A portál ezzel kapcsolatban megkereste a honvédelmi tárcát, ahol jelezték:
Ruszin-Szendivel szemben Görgey és Végh tábornokok kiváló, hűséges katonái voltak Magyarországnak szolgálatuk alatt és után is. Sem Görgey Artúrnak, sem Végh Ferencnek nem jutott soha eszébe, hogy Ukrajnát vagy bármely más idegen országot dicsőítsen.