Völner Pál, a Nemzetgazdasági Minisztérium infrastruktúráért felelős államtitkára az avatáson úgy fogalmazott: a beruházás azt igazolja, hogy az európai gazdasági térséghez tartozás nagy előnyöket rejt magában. Ami pedig Letenyének hosszú évtizedekig hátrány volt, az most éppen előnyévé vált, hogy a szlovén–horvát–magyar hármas határ mellett fekszik.
Szijjártó Péter szeptember 6-án közölte: stratégiai megállapodásokat köt a kormány a közeljövőben a Magyarországon jelen lévő külföldi tulajdonú nagyvállalatokkal annak érdekében, hogy ezek a cégek nyereségük minél nagyobb részét újra hazánkban fektessék be. Tudjon meg többet a gazdasági együttműködésekről és a kormány terveiről!
Hidvéghi Balázs a kormány külgazdasági stratégiáját ismertetve egy csütörtöki konferencián elmondta, az évtized végéig szeretnék, ha megduplázódna, 140 milliárd euróra nőne az export, a kis- és középvállalatok kivitele kétszeresére, 12–15 milliárd euróra emelkedne, illetve duplájára nőne a közvetlen tőkebefektetések értéke Magyarországon, és a magyarországi vállalatok külföldi beruházásainak értéke is.
Az államtitkár arra is kitért, hogy a kormány programja kiemelt figyelmet fordít az új munkahelyek és a versenyképes gazdaság megteremtésére, ez a beruházás pedig kiválóan illeszkedik ebbe az elképzelésbe. Hozzátette, hogy a térség szempontjából kiemelkedő jelentőségű fejlesztést a kormányzat is támogatta a gazdasági operatív program keretéből.
Több mint 300 embernek ad munkát
Erwin Müller, a 3,6 milliárd eurós éves árbevételű németországi cégcsoport tulajdonosa és ügyvezetője közölte: a 18 ezer négyzetméteres logisztikai központban két műszakban több mint 300 embert foglalkoztatnak. A karácsonyi szezon előkészítése idején ideiglenesen három műszakos munkarendet vezetnek be, és ekkor több mint 400 embert alkalmaznak majd a magyarországi, szlovéniai és horvátországi üzleteket ellátó raktárbázison.
További bővítésre készül a Müller
A cégtulajdonos a mindössze hét hónap alatt, közvetlenül az M7-es autópálya és a magyar–horvát határátkelő melletti területen felépült elosztó központról elmondta: tervei szerint a jelenlegi raktárterületet 23 ezer négyzetméterre bővítik, a most 13 ezer árucikkes feldolgozási kapacitást pedig a háromszorosára növelik. Mintegy ötvenfős létszámbővítést tesz lehetővé az, hogy idén 10 százalékos bevételnövekedéssel számol a cégcsoport, de a most még Budapesten működő magyarországi központ tevékenységének és így alkalmazottainak egy részét szintén Letenyére helyezik át.
Halmi Béla, Letenye polgármestere (Fidesz–KDNP) arról beszélt, hogy négyéves előkészület után nyithatták meg a Müller nemzetközi logisztikai bázisát. A beruházás egyben azt is jelenti, hogy a drogérialánc negyedik európai logisztikai központja révén 23 év után avathatnak újabb nagyüzemet a városban.
458 milliót nyert munkahelyteremtésre
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség korábbi közlése szerint a Müller Drogéria Magyarország Bt. logisztikai központjának felépítése az Európai Regionális Fejlesztési Alapból jutott támogatáshoz. A cég tevékenységének fejlesztésére, új raktárcsarnok építésére, eszközbeszerzésre és munkahelyteremtésre 458 millió forintos összeget nyert.
A társaság sajtóanyaga szerint az 1953-ban alapított Müller cégcsoport 2007 óta van jelen Magyarországon, ahol most 34 üzlettel rendelkezik. Németországban 481, Ausztriában 53, Svájcban 43, Horvátországban 16, Szlovéniában 14, Spanyolországban pedig 9 üzletet működtet, a hét európai országban összesen mintegy 27 ezer alkalmazottat foglalkoztat.
Beruházások hazánkban
A héten két komolyabb beruházás is befejeződött hazánkban: az IBM Data Storage Systems Székesfehérváron 180-nal növelte létszámát, miután a 1,5 milliárd forintos kapacitásbővítő beruházáshoz az Új Széchenyi Terv pályázatán 370 millió forintos támogatást nyert. Szijjártó Péter szerint a létszámbővítés is azt igazolja, hogy a kormány jó úton jár. Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke és Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára szerdán adta át a Szentkirályi Ásványvíz Kft. 600 millió forintos beruházással elkészült, petpalackok gyártásához szükséges, előformagyártó üzemét Szentkirályon.