Az ügylet révén a fővárost ellátó energiaszolgáltató köztulajdonba kerül. A vezérigazgató elmondta: a Főgáz már túlesett egy kéthetes, rendkívül részletes és mély átvilágításon, amit neves nemzetközi tanácsadó cégek végeztek. Ez alapján megtörténik majd a Főgáz értékelése, amire alapulhat az RWE kisebbségi részesedésének megvétele. Emellett többségi tulajdonosként a cégben marad a főváros.
Koncz László úgy látja: amennyiben az eladó és a vevő szándéka tényleg komoly, akkor reális esély van arra, hogy még az idén megszülessen a megegyezés. A vezérigazgató hangsúlyozta: a jelenlegi a megfelelő időpont a cégvásárlásra azoknak, akik hosszú távon a magyar energiapiacban látják a jövőt.
Októberi hír, hogy leválasztja a veszteséges lakossági energiaszolgáltatását a nyereséges versenypiaci gáz- és áramellátásáról az E.ON. Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter nemrég úgy fogalmazott, jelenleg hat-hét közműszolgáltató céggel tárgyalnak azok visszavásárlásáról, szavai szerint év végéig több részlet derül majd ki.
Ismét magyar kézben az E.ON földgázüzletága, miután az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. összesen 281 milliárd forintot utalt át a cégnek. A földgáztárolók és a földgázkészlet megvételével az Orbán Viktor vezette kormány célja az ország függetlenségének erősítése.
Az E.ON gázkészletének megvásárlásávaltovábbcsökkenhet jövő tavasszal a rezsi. Erről egy neve elhallgatását kérő szakember nyilatkozott korábban a Magyar Nemzetnek. Mint mondta, az állam több milliárd köbméter párnagázhoz jut a német energetikai cég magyarországi leányvállalatának megvásárlásával.
Jövő tavasszal kerülhet a parlament elé a közműszolgáltatások nonprofittá alakításáról szóló törvényjavaslat, amelyet akár még a választás előtt elfogadhatnak a képviselők – mondta Orbán Viktor miniszterelnök
Olvassa tovább a Magyar Nemzet cikkét a lap hétfői számában!