Folytatódik a kormány építőipari technológiakorszerűsítési programja

Folytatódik a kormány építőipari technológiakorszerűsítési programja, az idén 6 milliárd forinttal támogatják az építésgazdasági kis- és középvállalkozások termelékenységét növelő technológiai korszerűsítést – mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a csütörtökön az építőipari ágazat technológiai korszerűsítésére, hatékonyságának növelésére irányuló támogatási programról tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.

Forrás: MTI2019. 04. 11. 19:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az államtitkár ismertette, a pályázati lehetőség április 17-én nyílik meg, egy hónapig lehet beadni a pályaműveket a vissza nem térítendő támogatásra.

Felidézte, hogy tavaly 16 milliárd forintos forrás állt rendelkezésre ugyanerre a célra, az idén legalább 6 milliárd forintot és jövőre is legalább 6 milliárd forintot terveznek az építőipar technológiai megújulásának támogatására.

Az államtitkár hangsúlyozta: az építésgazdaság jól teljesít, eredményes, megrendelésállománya folyamatosan nő.

György László elmondta, az elmúlt két évben 56 százalékkal bővült az építésgazdaság kibocsátása, a megrendelés-állomány kielégítéséhez további bővülésre van szükség. Folyamatos növekedést feltételezve, 2023 végéig 52 százalékkal kell nőnie a szektornak, évi 8-10 százalékos bővüléssel.

Felidézte, 2015-ben 7600 lakás épült Magyarországon, 2018-ban már 17 600, arra számítanak, hogy 2019-ben 22-24 ezer között lehet a megépülő új lakások száma.

Az államtitkár fontosnak nevezte, hogy az építőiparban magyar tulajdonú vállalkozások működjenek, és növelni tudják technológiai színvonalukat, termelékenységüket, mert az európai uniós átlaghoz képest két és félszeres a lemaradásuk.

György László beszélt arról, az életminőség javítását eredményező állami beruházásokat úgy kívánják ütemezni, hogy ne kössenek le túlságosan nagy kapacitásokat, maradjon a piaci beruházásokra, lakásépítésre is.

Az építőipar 2018-2023 közötti időszakra szóló, 25 ezer milliárd forintos rendelésállományából 15 ezer milliárdot az állam rendelt meg, ezért is fontos, hogy a kormány létrehozta a beruházási ügynökséget – mondta.

Újságírói kérdésre válaszolva az államtitkár elmondta, hogy az elektronikus pályázati rendszer gyors bírálati lehetőséget jelent, így várhatóan június elején már kihirdethetik az eredményt, és még az idén kifizetik az elnyert összeget. Tavaly a 16 milliárd forint támogatásra 322-en jelentkeztek, ebből 170 nyertest hirdettek – mondta az államtitkár, hangsúlyozta, hogy a pályázati feltételekben több vállalást is kell tenni, például a termelékenység, az árbevétel növelését, és ezeket ellenőrizni fogják.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.