Kínai céggel kötött stratégiai megállapodást a Debreceni Egyetem

Kínai forrásból felépülő tejporgyár lehet az első konkrét eredménye annak a stratégiai együttműködési megállapodásnak, amelyet szerdán írt alá a Debreceni Egyetem (DE) rektora és a Morgan Star Group elnöke.

Forrás: MTI2019. 06. 12. 20:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szilvássy Zoltán rektor kiemelte: a szándéknyilatkozattal a Debreceni Egyetem a hazai felsőoktatási intézmények közül elsőként csatlakozik az Egy övezet, egy út elnevezésű kezdeményezéshez.

Az együttműködési megállapodás mindenekelőtt a kínai diákok számának növeléséről, diák- és oktatócserék megszervezéséről, közös tanterv és kutatási terv fejlesztéséről, illetve nemzetközi viszonylatban is releváns kutatások finanszírozási szándékáról rendelkezik – tette hozzá a rektor.

Az egyetemen folyó gyógyszer- és élelmiszeripari fejlesztések gyártási együttműködést is eredményezhetnek – jegyezte meg Szilvássy Zoltán.

Utóbbi kapcsán az MTI érdeklődésére elmondta: az együttműködés első konkrét formája egy tejporgyár felépítése lesz Hajdúnánáson. A leendő üzemben különleges minőségű, anyatejpótlónak és csecsemőtápszernek is alkalmas tejport fognak termelni, az első években kizárólag kínai piacra.

Szilvássy Zoltán az MTI-nek elmondta azt is, hogy komoly érdeklődés van a légiközlekedés megindítására Debrecen, illetve kinai városok között. Ehhez a Debreceni Egyetem pilótaképzéssel, földi- és légi kiszolgáló személyzet képzésével kíván hozzájárulni.

Steve Guo, a Morgan Star Group elnöke emlékezetett arra, hogy Magyarország keleti nyitás politikája és Kína Egy övezet, egy út kezdeményezése magas szintű politikai támogatásra talált, és Magyarország volt az első európai állam, amely ezt az együttműködést aláírta.

„Történelmi csúcsponton vannak a kínai-magyar kapcsolatok” – jelezte az elnök felidézve, hogy a két állam stratégiai együttműködési megállapodást kötött 2017-ben, ez év áprilisában pedig Orbán Viktor magyar miniszterelnök részt vett Pekingben az Egy övezet, egy út kezdeményezés második fórumán. Az egymás országait felkereső turisták száma 2018-ban elérte a 280 ezret – fűzte hozzá.

A Debreceni Egyetemmel kötött megállapodás „új színt visz” a kínai-magyar kapcsolatokba – jegyezte meg Steve Guo.

Emlékezetett rá, hogy Debrecenben nagyon sok kínai diák tanul, az intézmény oktatási, tanárképzési, kutatási tapasztalatait pedig az egyik kínai egyetemmel történő együttműködésben is szeretnék a jövőben hasznosítani.

Steve Guo megerősítette: a Debreceni Egyetemen alapítványt hoznak létre az együttműködési célok megvalósítása érdekében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.