Bár a belföldi turizmus májustól kiugrott a holtpontról, és a két fő nyári hónapban le is körözte az előző évben mért főszezoni forgalmat, 2020 lezárultával kiábrándító lenne a kasszákban turkálni.
Budapest, 2021. február 4.
A budai Vár épületei (b), a Duna a Lánchíddal és a Parlament (távolabb, j) a Gellért-hegyrõl látható panorámában.
MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba
***************************
Kedves Felhasználó!
Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemû különösen szerzõi jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi igényért a fotó szerzõje/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelõssége e körben kizárt. Fotó: Jászai Csaba
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
A Központi Statisztikai Hivatal közölte a kereskedelmi szálláshelyek novemberi bezárása óta egyértelműen veszteségesen alakuló év végi ünnepek mérlegét, ami biztosan maradandó nyomot hagy az egyébként minden évben a legtöbb bevételt, telt házat jelentő decemberi adatsorok almanachjában.
Kihalt utcák, néma közterek Hévízen a korlátozások idején. A belföld mégis pillanatok alatt magára talált az újranyitást követően Fotó: Kállai Márton
Sokkoló tény volt a tavalyi járványév végén, hogy míg a jelentős belső gazdasági pillérré nőtt lakossági fogyasztásban a karácsonyt, a két ünnep közötti időszakot és a szilvesztert évről évre egyre többen töltötték az otthonuktól távol a családjukkal, barátaikkal közösen valamely színvonalas vidéki pihenőhelyen, addig
tavaly a szabadidős turisták elől elzárt szállásokon az egy évvel korábbinál 92,5 százalékkal kevesebb magyar 89 százalékkal kevesebb vendégéjszakát tudott eltölteni a rekorder 2019-hez képest.
Hogy a letaglózó számarányok sora véget érjen: ugyanezen mutatók a tavasz óta elmaradt külföldieknél 96,8 és 96 százalékos szakadékot jeleztek, ami, mint ismert,
januárban többtucatnyi, tartalékait felélt vendéglátóst rántott majdnem a mélybe.
A pandémia megjelenése előtti években egy gombostűt sem lehetett volna leejteni a fővárosi látogatóhelyeken a turistáktól vagy a rakparton az őket szállító buszoktól. Ma a fele forgalommal is beérnék a szolgáltatók Fotó: Bach Máté
Az újabb piaci földrengést a bértámogatások kormány által felgyorsított kifizetése, legújabban pedig a több mint húsz tipikus kkv-s piac érintettségével a cégek bérletidíj-fizetéseire elrendelt moratórium hárította el, és várhatók további támogató lépések.
Visszapillantva a történelmileg is a legsötétebb ágazati időkre:
decemberben jócskán 90 százalék fölé ugrott a deficitet jelző krízisgörbe, emiatt több ezer iparági szereplő, a kevésbé tőkeerős családi vállalkozások számára végzetes volt, pályaelhagyással járt a 2020-as év.
A gyászos eredményeket tavaly meghatározták a határzár, a korlátozott beutazás körüli szűk turisztikai lehetőségek és főleg a vendégfogadást kizáró országos járványvédelmi intézkedések. November 10. óta a második ágazati hibernáció elhúzódó időszakát éljük, várhatóan tavaszig.
Emlékezetes, szerdán Áder János köztársasági elnök a V4-ek elnökeinek találkozóján azt mondta, hogy ha jól halad a védőoltások beadása,
hazánkban májusban remélhetőleg lazítani lehet a korlátozásokon, és a nyár ismét meglehetősen sikeres lehet az idegenforgalomban.
A szüreti események népszerű vonzerőnek bizonyultak tavaly is. A szabadtéri programokat is a biztonsági alapkövetelmények határozzák meg a jövőben Fotó: Új Dunántúli Napló/Laufer László
Bár a belföldi turizmus májustól kiugrott a holtpontról, és a két fő nyári hónapban le is körözte az előző évet, ezúttal kiábrándító lenne a kasszákban turkálni.
Nemigen lehet mit hozzáfűzni az eddigieken túl, hogy a hivatal kimutatta azt is: a szálláshelyek összes bevétele folyó áron 93,4 százalékkal múlta alul a 2019. decemberben mérteket, azaz a járvány évének végén,
a máskor telt házas ünnepek alatt a közel 40 ezer szereplős hazai szálláspiac 2,916 milliárd forintos bevételt ért el a megelőző évi 44,213 milliárdos csúcseredménnyel szemben.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.