Politikai eszköztárának egyik elemeként tekint a nőkre a baloldal. A nemzetközi és hazai baloldali politikai kultúrában általános gyakorlat a háborús övezetekből, napjainkban például az orosz–ukrán fegyveres konfliktus elől menekülő nők és gyermekek iránti szolidaritás túlzott hangoztatása úgy, hogy közben azzal támadják a jobboldali kormányt, sorsukra hagyja a bajba jutott családokat.

A nemzetközi nőnap közeledtével évről évre felerősödnek azok a baloldali támadások, amelyek azt próbálják elhitetni, hogy Magyarországon mind anyagilag, mind egzisztenciálisan jelentős hátrányban vannak a nők a férfiakkal szemben. Ezt a Gyurcsány vezette baloldal politikusai és a baloldalhoz köthető civil szervezetek, feminista mozgalmak és szakértők rendszeresen a munkaerőpiaci adatok félremagyarázásával próbálják alátámasztani. Azt állítják, a nők a legnagyobb vesztesei a jobboldali kormányzásnak.
A számok viszont – szemben a baloldallal – nem hazudnak: a 2010-es kormányváltás óta a gyermekvállalás már nem egyenes út a megélhetési nehézségek és a munkanélküliség felé.
Növelte a női szegénységet a baloldal
– A kormány családpolitikája 2010 óta következetesen, számos eszközzel és támogatással segíti a családalapítást és a munkavállalást – mondta a Magyar Nemzetnek Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértő. Kiemelte:
a nemzetközi adatok szembemennek a baloldal állításaival: 2010 és 2019 között Magyarországon csökkent a szegénység és a társadalmi kirekesztődés kockázatának kitett nők aránya a második legnagyobb mértékben az Európai Unió tagállamai közül, 32 százalékról 17,8 százalékra.
Magyarországon mindig jóval kisebb különbség volt a két nem jövedelmi helyzete között, mint az unió legtöbb országában.
Szalai Piroska rámutatott, hazánkban a nők munkaerőpiaci helyzete is kiegyensúlyozottabb, mint a legtöbb EU-s tagországban. A járvány időszakában foglalkoztatottságuk pedig csak egyetlen negyedévre esett vissza a 2020-as korlátozások következtében. A nők foglalkoztatottsága ismét folyamatosan nő.
A mozdonyvezető és a védőnő
– Félrevezetőek a baloldal által rendszeresen ismertetett statisztikai adatok a férfiak és a nők közötti bérkülönbségekről is. Ezért is fontos, hogy ne a kereseti adatok alapján vonjunk le következtetéseket a nemek közötti különbségekről – hangsúlyozta Szalai Piroska. Példaként említette, hogy