A magyar munkavállalók 59 százaléka kapott béremelést eddig az idei évben, ennek mértéke átlagosan 12,7 százalék volt. Nekik átlagosan 15,7 százalékkal nőtt a bérük – derült ki a ManpowerGroup által készített országos felmérésből.
A válaszokból megtudhatjuk: nagy átalakuláson ment keresztül a munkaerőpiac, ezt a változást pedig már nem szabad figyelmen kívül hagyniuk a munkaadóknak – olvasható az összegzésben.
A HR-trend megváltozott, a hangsúly a munkáltatók elvárásai felől eltolódott a munkavállalók preferenciái felé, amit tovább erősített a digitalizáció felgyorsulása.
Az infláció növekedésével az alapbér mellett egyre fontosabbá válik a rendszeres bérfejlesztés, különös tekintettel annak mértékére.
A legnagyobb arányban az autóipari dolgozók részesültek idén fizetésemelésben. Az ágazat munkavállalóinak közel hetven százaléka kapott átlagosan 10,9 százalékos emelést. A legnagyobb átlagos béremelés az élelmiszeriparban és a mezőgazdaságban volt jellemző, az érintettek 15,7 százalékkal kapnak többet. A legrosszabbul az építőipari dolgozók jártak, mindössze egyharmaduk részesült bérfejlesztésben, illetve ők számoltak be a legcsekélyebb mértékű, 9,5 százalékos növekedésről.
Idén nem a pozíció határozta meg a bérrendezést.
A felsővezetők és a beosztottak azonos arányban részesültek keresetrendezésben.