A magyarok háromnegyedének jó a véleménye arról a friss kormányzati célkitűzésről, amely szerint kiszámítható módon egymillió forintra emelkedne az átlagbér. Lakóhelytől, életkortól és párttállástól függetlenül is egyöntetűen támogatja a válaszadók többsége a tervet – állapította meg a Real-PR 93. a reprezentatív kutatásában.
A teljes lakosság 74 százaléka pozitív véleményen van az átlagbér egymillió forintra emelését célzó kormányzati célkitűzésről, míg a válaszadók mindössze 19 százaléka vélekedik negatívan erről a kormányzati szándékról.
A részvételüket egy most vasárnapi országgyűlési választáson biztosra ígérők körében is jelentős többségben (72 százalék) vannak azok a szavazók, akik jó véleménnyel vannak ennek a gazdaságpolitikai célnak a kijelöléséről.
A kormánypártok szavazói körében kimagasló az egymillió forintos átlagbér elérésére irányuló kormányzati szándék támogatása: öt Fidesz–KDNP szavazóból négy támogatja a célkitűzést (83 százalék). A Tisza Párt szavazói körében a legnépszerűtlenebb a kormányzat új gazdaságpolitikájának ezen terve.
Magyar Péter szimpatizánsainak csak valamivel több, mint a fele (61 százalék) támogatja az átlagbér egymillió forintra emelését.
A DK szavazóinak 64 százaléka, míg a Mi Hazánk táborába tartozók 74 százaléka értékelte pozitívan a kormányzati célkitűzést.
Életkortól függetlenül a mintaátlag körüli (71–76 százalék) támogatja az egymillió forintos átlagbér elérésének tervét, azaz kijelenthető, hogy minden korcsoport egységesen üdvözli az új kormányzati célt.
A fővárosiak 68 százaléka vélekedik pozitívan az egymillió forintos átlagbérre irányuló célkitűzésről, míg a vidékiek 75 százaléka gondolja ugyanezt. A budapestiek 24 százalékának, míg a vidékiek 18 százalékának azonban rossz a véleménye ezen gazdaságpolitikai célról.
Összességében kijelenthető, hogy a társadalom minden csoportjának döntő többsége támogatja az új gazdaságpolitikai célt.