A brémai városvezetés által minden évben megtartott kétnapos szemétszedési akcióhoz a Werder Bremen is rendszeresen csatlakozik. Lisztes Krisztián egykori klubja idén áprilisban körülbelül négyszáz főt tudott bevonni az összesen 23 ezer embert megmozgató kezdeményezésbe, az egyesület alkalmazottai, egykori és jelenlegi labdarúgók a szurkolókkal együtt tisztították meg a Weserstadion környékét a szeméttől. A legfurcsább kidobott tárgyakat megtaláló drukkerek ráadásul egy száz euró értékű kupont is kaptak, amit az egyesület ajándékboltjában lehetett felhasználni. A nagy brémai szemétszedést jövőre márciusban rendezik, a Werder illetékesei pedig jelezték, hogy a csapat 2025-ben is kiveszi a részét a város „kitakarításából”.
A Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlinnél is ügyelnek a környezetvédelemre. 2013-ban örökbe fogadták a csapat stadionjának közelében található Wuhle nevű patakot, melynek környékét évente kétszer a brémaihoz hasonló szemétszedési akciók segítségével tisztítják meg. A berlini alakulatnál hagyományosan erős a közösségi szellem. Amikor például 2004-ben kis híján csődbe ment a klub, a szurkolók tömegesen mentek vért adni a kórházakba, a vérükért kapott pénzt pedig az egyesületnek adományozták, de 2008-ban az akkorra igencsak leromlott állagú stadion is a szurkolók pénzadományainak és közösségi munkájának köszönhetően újult meg.
Néhány éve az Union városi riválisa, a Hertha egyik ultrájánál leukémiát diagnosztizáltak, a klub véradást szervezett, a felhívásra nagyjából ötszázan jelentkeztek, hogy a vérükkel segíthessenek beteg drukkertársukon. A „vasasoknak” becézett Unionnál az idősekre is gondolnak, a csapat alapítványának jelenleg fut egy kezdeményezése: megkérdezték a környékbeli idősotthonok lakóit, milyen ajándékoknak örülnének. Egy hölgy például egy nagy plüssmackót kért, egy úriember pedig képeslapokat, tollakat és bélyegeket szeretne, hogy könnyebben tarthassa a kapcsolatot szeretteivel. Az összegyűjtött kívánságokat a november 30-i, Leverkusen elleni hazai meccs előtt a stadion bejáratainál elhelyezett dobozokba rakják, a szurkolók pedig onnan választhatnak egyet, amit valóra váltanak. A becsomagolt ajándékokat decemberben adhatják le a drukkerek egy helyi bevásárlóközpontban.
Szerencsére a magyar futballban is számos jó példát láthatunk a társadalmi felelősségvállalásra, az Unionhoz hasonlóan az MTK is figyel az idősekre. A kék-fehérek október 6-i, Kecskemét elleni bajnokiján az idősek világnapja alkalmából kisgyerekek helyett szépkorú nézők, józsefvárosi idősotthonok lakói kísérték be a pályára a hazai játékosokat.
Az állatok védelme mellett is gyakran állnak ki a magyar klubok: a Ferencváros évek óta megrendezi az állatok napját, ahol a zöld-fehér szurkolók állatvédő szervezetek munkáját ismerhetik meg és támogathatják. 2021 októberében az MTK elleni örökrangadón örökbefogadható menhelyi kutyákkal vonultak ki a pályára a két csapat labdarúgói, néhány héttel korábban a Haladás és a Budaörs focistái is gazdit kereső ebekkel futottak a gyepre.
Az egyik legnagyobb és legelkötelezettebb szurkolótáborral bíró vidéki klub, a Diósgyőri VTK több éve együttműködik a Diósgyőri Szurkolók az Állatokért Alapítvánnyal, idén októberben az állatok világnapjához kapcsolódóan az egyesület sportolói és alkalmazottai közösen sétáltatták meg az alapítvány menhelyén élő kutyákat, felhíva a figyelmet a felelős állattartás fontosságára.