Figyelő Top 200: a 4iG az év vállalata

A 4iG Nyrt. nyerte el az év vállalata címet a Figyelő Top 200 rangsorában. Az elmúlt huszonöt esztendő alatt jelentős változások zajlottak, ám az elismert cégek bizonyították válságállóságukat, alkalmazkodóképességüket.

2024. 11. 07. 21:08
A képen a díjazottak Forrás: Világgazdaság / Vémi Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megjelent a Figyelő Top 200 Magyarország legnagyobb cégeit összesítő kiadvány, amellyel negyedszázada ünnepeljük Magyarország legkiválóbb vállalatait, vállalatvezetőit – hangzott el a Figyelő Top 200 konferenciáján.

Túrós-Bense Levente, a Mediaworks gazdasági divíziójának vezetője, a Világgazdaság főszerkesztője köszöntőjében azt mondta, a Figyelő Top 200 negyedszázada alatt a gazdaság minden ágazatában jelentős átalakulásoknak lehettünk tanúi, és nem minden helyzetre volt bevált forgatókönyv, gondolhatunk itt a 2001-es terrortámadásra, a 2008-as hitelválságra vagy a pandémiára, valamint az orosz–ukrán háborúra és azok következményeire. 

– Az eltelt negyedszázad egyben technikai fejlődést is jelentett, igaz ez a hírek világára is, a nyomdát felváltotta a számítógép és az okostelefon, percről percre követhetjük az eseményeket, de ugyanígy formálódtak a bankolási szokásaink is. A cégek részéről is újításokat követelt mindez. Az elmúlt évek nyomot hagytak a cégek életében, az összesített adózott bevétel növekedni tudott, ami az alkalmazkodást jelzi. Ami a jövőt illeti, a mesterséges intelligenciának megkerülhetetlen lesz a szerepe – tette hozzá Túrós-Bense Levente.

Huszonöt év (amióta a Figyelő Top 200 létezik) hosszú idő, ahogyan egy évtized is – kezdte beszédét Varga Mihály pénzügyminiszter, a gálaest fővédnöke. Tíz évvel ezelőtt az éves alsó bevételi határ 35 milliárd forint volt, ma kilencvenmilliárd forint ugyanez. Reálértékben legalább ötvenszázalékos növekedés volt szükséges, és az, hogy ez megvalósult, a fejlődést mutatta – emelte kia pénzügyminiszter, az erről szóló tudósítás itt olvasható.

Összevetésül: az idei (a 2023-as pénzügyi évre vonatkozó) Top 200 vállalatok összárbevétele 78 ezermilliárd forint volt.

Hagyományosan a gálán adták át a Figyelő által felkért zsűri ajánlásával az Év vállalata, az Év pénzügyi vállalkozása, az Év innovatív vállalata díjakat. Idén két kategóriával, az Év terméke/szolgáltatása és az Év digitális megoldása kategóriával bővült az elismerések köre.

Ugyancsak hagyomány, hogy a gálán adják át az Opten Stabilitás, valamint a Provident Társadalmi és Hasznossági Díjat. A Nemzeti Útdíj Szolgáltató Zrt. a Közlekedéstudományi Egyesülettel közösen a Közlekedési Innovációs Díjat adta át.
 

  • Az év vállalata – 4iG Nyrt.
  • Az év pénzügyi Vállalkozása – Gránit Bank Zyrt.
  • Az év innovatív Vállalata – Szerencsejáték Zrt.
  • Opten Stabilitás Díj – Magyar Suzuki Zrt.
  • Az év terméke/szolgáltatása Díj – IKEA Lakberendezési Kft.
  • Az év digitális megoldása Díj – NÚSZ Zrt.
  • Provident Társadalmi és Hasznossági Díj – Hajnalfény Orvoscsoport Egyesület
  • NÚSZ-KTE Közlekedési Innovációs Díj – Neumann János Egyetem
  • NTH sikeres kifektetési díj – Vajda Papír Kft.
  • Az év bora – Grand Tokaj Zrt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.