A 4iG Csoport távközlési vállalatai – One Magyarország Zrt., a DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. és az AH Média Kereskedelmi Zrt. – a Nemzetgazdasági Minisztérium felszólítására olyan önkéntes díjkönnyítési intézkedéseket hoztak, amelyek a változó gazdasági környezetben is támogatják a lakosságot a megfizethető távközlési szolgáltatásokhoz való hozzáférésben − közölték.

A One márkanévhez tartozó vállalatok (One Magyarország Zrt., DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft., AH Média Kereskedelmi Zrt.) 2026. július 1-jéig eltekintenek a lakosság számára nyújtott, helyhez kötött internet- és televízió-, valamint mobil-előfizetések esetében tervezett, 2024-re vonatkozó 3,5 százalékos inflációkövető díjkorrekció bevezetésétől.
A társaságok vállalják továbbá, hogy 2026. július 1-jéig nem érvényesítik az idei évi infláció alapján a jövő évben esedékes inflációkövető díjkorrekciót sem ezen tarifákon. A One Magyarország ezenfelül arra tett ígéretet, hogy új, mérsékelt árú lakossági ajánlatokat vezet be a piacra.
A One Magyarország a Nemzetgazdasági Minisztériumot az önkéntes árcsökkentés módszeréről és mértékéről tájékoztatta.
A Telekom sem emel árat
− közölte a cég az MTI-vel szerdán. A közlemény szerint „a magyar gazdaság fellendítése iránti elköteleződését kifejezve a Magyar Telekom nem hajtja végre a 3,7 százalékos inflációkövető díjkorrekciót fogyasztói körében és legalább 2026 első fél évének végéig nem emeli a fogyasztók már meglévő csomagjainak havidíját”. Emellett a korábbinál rugalmasabban kombinálható elemeket vezet be a mobilportfólióban. Közölték: így a lakossági általános szerződési feltételek (ÁSZF) hatálya alá eső, havidíjas ügyfelekre 2025. április 1. után is változatlanul a korábbi havidíjak vonatkoznak. A Magyar Telekom ezeknek megfelelően módosítani fogja az ÁSZF inflációkövető díjkorrekcióra vonatkozó szabályait.
Kitértek arra, hogy a cég továbbra is folytatja gigabites hálózatának fejlesztését, valamint
lakosságszám-arányos kültéri 5G-lefedettségének növelését,
és felidézték, hogy 2019 és 2024 között közel 350 milliárd forintot fordítottak hálózatfejlesztésre. A vállalat ma már több mint 3,8 millió otthon és vállalkozás számára kínál gigabites sebességet vezetékes hálózatán keresztül, valamint mobilhálózat-modernizációs programjának keretében 74 százalékra növelte lakosságszám-arányos kültéri 5G-lefedettségét. A cég vállalta, hogy 2027 végére 4,5 millió otthon és vállalkozás számára teszi elérhetővé vezetékes gigabites hálózatát, 2026-ra a lakosságszám-arányos kültéri 5G-lefedettséget pedig közel 99 százalékra növeli.