Orbán Viktor szombaton délután tartotta a már hagyományosnak számító évértékelőjét, a nemzetközi sajtó szeme pedig Budapestre szegeződött. A TASZSZ orosz állami hírügynökségnél közvetlenül az évértékelő után az Orbán Viktor beszédéről szóló cikk került a laptetőre, amely az adott nap legkiemeltebb és legfontosabb történése. Az orosz hírügynökség a svéd NATO-csatlakozás ratifikálását emelte ki, és azt, hogy januárban Orbán Viktor meghívta svéd kollégáját, Ulf Kristerssont, hogy tárgyaljon a NATO-csatlakozásáról. Kristersson először beleegyezett, de később megjegyezte, hogy csak akkor jön Budapestre, ha a magyar parlament ratifikálja a megállapodást.
Így reagált a nemzetközi sajtó Orbán Viktor évértékelőjére
Orbán Viktor évértékelő beszédétől volt hangos a nemzetközi sajtó, a legtöbb médium a svéd NATO-csatlakozással és Novák Katalin köztársasági elnök lemondásával foglalkozott. Az orosz állami hírügynökség a címlap tetején közölte a cikkét.


A TASZSZ azt is kiemelte Orbán Viktor beszédéből, hogy a kormányfő leszögezte: Miközben az EU vezetői szinte egyenesen belerángatták Európát az ukrajnai katonai konfliktusba, Magyarország következetesen a szomszédos ország helyzetének békés rendezését szorgalmazta.
További Külföld híreink
A Világgazdaság írt arról, hogy a svéd Aftonbladet örömmel tudatta az olvasóival, hogy Orbán Viktor miniszterelnök kijelentette, amint megkezdődik az Országgyűlés tavaszi ülésszaka, Svédország NATO-ratifikációja megtörténhet. A lap szerint a magyarok és a svédek konfliktusa hamarosan véget érhet. A cikkben kiemelik azt is, hogy Orbán azt is hangsúlyozta, hogy ő és a svéd miniszterelnök, Ulf Kristersson lépéseket tettek a bizalom újjáépítésére.
A Politico szintén a NATO-tagságot emelte ki. A lap felidézte, hogy az orosz ukrajnai invázió által előidézett politikai változás során Svédország 2022 májusában jelentkezett a NATO-tagságra.
Orbán januárban hivatalosan is támogatta Svédország jelöltségét, de azt még a magyar parlamentnek kell érvényesítenie. A parlamenti szavazás legyen formalitás, hiszen Orbán kormányzó Fidesze kényelmes többségben van
– fogalmaz a Politico.
További Külföld híreink
Erre hívta fel a figyelmet a Reuters hírügynökség is, amely arra is kitért, hogy Orbán Viktor 14 éves miniszterelnöksége legnehezebb időszakát élte át az elmúlt héten, de a hírügynökség kiemelten foglalkozott az uniós politikával egyaránt.
Orbán, aki összetűzésbe került az Európai Bizottsággal kormányának a médiaszabadság és az LMBTQ-jogok megfékezésére tett lépései, valamint a migrációs politikája miatt, azt mondta, hogy az idei év változásokat hozhat Európában és máshol is
– fogalmaz a Reuters, és ehhez csatlakozott az Al Jazeera is.
További Külföld híreink
Novák Katalin köztársasági elnök lemondását és Orbán Viktor arra adott válaszát emelte ki az Eurointegration ukrán nyelvű portál, amely úgy fogalmazott:
Novák Katalin lemondását veszteségnek nevezte az ország számára, de azt mondta, hogy szerinte ez volt a helyes döntés, mivel a nagy visszhangot kiváltó kegyelmet a társadalom nagy része nem fogadta el, és a döntés aláásta a nemzeti egységet.
A Bloomberg is Novák Katalin államfő lemondásával kezdte a tudósítást.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök az ország gyermektámogatási törvényeinek és intézményeinek átdolgozását szorgalmazta annak érdekében, hogy csillapítsa az eszkalálódó politikai válságot, amely azzal fenyeget, hogy alááshatja pártja támogatottságát
– írja a lap, amely azt is megjegyezte, hogy Orbán Viktor elvesztette a két legkiemelkedőbb női politikusát, így a kizárólag férfiakból álló miniszteri kabinet maradt az irányításban.
Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszéde után a Várkert Bazárban 2024. február 17-én (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Politikai gesztus lehet a húsvéti tűzszünet Putyintól
A lapunknak nyilatkozó Kis-Benedek József szerint az orosz elnök valószínűleg külpolitikai szempontok mentén döntött a tűzszünetről.

Donald Trump meglepő húsvéti üzenetet írt
Az Egyesült Államok elnöke Truth Social-oldalán osztotta meg ünnepi jókívánságait.

Észak-Korea megvádolta az Egyesült Államokat
Észak-Korea a fegyverexportra vonatkozó szabályok enyhítését sérelmezi.

Ufók repültek a Csendes-óceán felett? + videó
Az amerikai haditengerészet által rögzített felvételeken a tengerből kiemelkedő, rejtélyes repülő tárgyak láthatók.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Kiderült, hogy zavarja-e az embereket, amikor a szomszéd füvet nyír

Ronnie O’Sullivan is ledöbbent, döntőfrém és tovább él a Crucible-átok

Óriási botrány az NB I-ben, rátámadt az edzőre a válogatott kapus

Eldőlt: ez lesz Magyarország legújabb autópályája – térkép

Kínos fellépése miatt röhögnek Regán Lilin: „Ez egy általános iskolai farsang?”

Minimálbér 2026: így emeli a kormány a fizetéseket – lesz fegyverpénz is

A Barcelona csapatát nagy csapás érte, a Real Madrid ennek örülhet + videó

Tüdőembóliát kapott, majdnem meghalt a Real Madrid korábbi sztárja

Moszkva figyelmeztette Németországot, maradjon ki a háborúból

A Barcelona trénerénél elszakadt a cérna, a dühkitörés futótűzként terjed a neten + videó

A Barcelona nyilvánosan űzött gúnyt a Real Madridból

Lendvai Ildikó padlóra került, Rogán Antalról érkezett hír tette be nála a kaput
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Politikai gesztus lehet a húsvéti tűzszünet Putyintól
A lapunknak nyilatkozó Kis-Benedek József szerint az orosz elnök valószínűleg külpolitikai szempontok mentén döntött a tűzszünetről.

Donald Trump meglepő húsvéti üzenetet írt
Az Egyesült Államok elnöke Truth Social-oldalán osztotta meg ünnepi jókívánságait.

Észak-Korea megvádolta az Egyesült Államokat
Észak-Korea a fegyverexportra vonatkozó szabályok enyhítését sérelmezi.

Ufók repültek a Csendes-óceán felett? + videó
Az amerikai haditengerészet által rögzített felvételeken a tengerből kiemelkedő, rejtélyes repülő tárgyak láthatók.