A Frank Herbert regényéből Denis Villeneuve rendezésében filmvászonra álmodott Dűne, amely összesen tíz Oscar-díj-jelölésből hatot el is hozott – vagyis a látványtervezés, eredeti filmzene, operatőr, vágás, hang, vizuális effektek díjait –, több száz hazai filmes szakember közreműködésével főként Magyarországon készült. A film forgatása több mint négy hónapig tartott hazánkban 2019-ben a Mid Atlantic Films közreműködésével, majd a Pioneer Pictures szervezésében 2020-ban néhány hetes pótforgatásra is szükség volt. A film díszletberendezőjeként vasárnap este Oscar-díjjal elismert Sipos Zsuzsannának és a Dűnén dolgozó magyar szakembereknek is gratulált Káel Csaba, a filmipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos, a Nemzeti Filmintézet elnöke.
– A magyar filmipar és a hazai filmes szakemberek kimagasló színvonalú munkájának elismerése is egyben a Dűne sikere az Oscaron. Több száz hazai filmes közreműködésével főként Magyarországon készült ez a szuperprodukció, mely jelentős szakmai elismerésekkel és közel négyszázmillió dolláros bevételével a múlt év egyik legsikeresebb mozifilmje lett. Óriási gratulációt érdemelnek a hazai szakemberek, akik hozzájárultak ehhez a világsikerhez. Határtalan öröm az egész szakmának Sipos Zsuzsanna Oscar-díja, mely azt tanúsítja, hogy világszínvonalon is kiváló tehetségeink vannak, és azt üzeni a világnak, hogy a legjobbak közt vannak a magyar filmesek
– jelentette ki a kormánybiztos. Hozzátette: a hazai filmipar volumene tavaly mintegy harminc százalékkal növekedett, a regisztrált költések összege elérte a 218 milliárd forintot. Káel Csaba azt is kiemelte, hogy az ágazat szakember-utánpótlása éppen ezért égető feladat. Mint mondta, a Nemzeti Filmintézet nagy hangsúlyt fektet a szakemberképzés fejlesztésére és támogatására filmiparunk versenyképességének megőrzése és növelése érdekében.