A híres operaénekes, Walter Rózsi és családja számára 1936-ban tervezett villa felújítását 2020 őszén kezdték meg Kokas László építész tervei szerint, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) finanszírozásában, a Laki Zrt. kivitelezésében. A szinte teljesen elpusztult részleteket és belső tereket falkutatási munkák és korabeli fotográfiák alapján sikerült helyreállítani. A projekt az MMA fenntartásában működő Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ (MÉM–MDK) végleges elhelyezését célzó beruházás első ütemeként valósult meg.
Nagy szükség van arra, hogy jobban értsük az építészetet, a korábbi idők mesterműveit és a mestereket. Meg kell érteni, hogy az építészetben mi a korszellem, amely múlékony, és mi az, ami évszázadok múltán is kiállja az idők próbáját. Épített örökségünk megőrzése nélkül a nemzeti kultúra megóvása elképzelhetetlen
– hangsúlyozta az ünnepélyes átadón Gulyás Gergely. Hozzátette: a kormány 2010 óta nagy horderejű kulturális vállalkozásokat vitt sikerre, és ezzel a világ figyelmét is felkeltette. Példaként említette a Liget-projekt részeként megvalósult Magyar Zene Házát, a Zeneakadémia, az Operaház felújítását, az Eiffel Műhelyház megvalósulását, a Budavári Palotában zajló építkezéseket, valamint a kastély- és várprogramot.
Vashegyi György, az MMA elnöke kiemelte, hogy
a Magyar Építészeti Múzeum az egész Kárpát-medence legjelentősebb építészeti közgyűjteménye, amely a magyar építészet meghatározó alkotóinak, alkotásainak, dokumentumainak felkutatásával, gyűjtésével, kezelésével, illetve a magyar örökségvédelem intézményi szintű archiválásával foglalkozik.
A múzeum jelenleg ideiglenes telephelyen, az angyalföldi Jász utcában működik.