A Fővárosi Nagycirkuszban debütált a RAIN – Esőcirkusz című produkció, amelyben ukrán, orosz, belarusz és magyar artistaművészek dolgoznak együtt. A műsor imádság az esőért, amely megszünteti a háborúkat, elmossa az emberek közötti viszályokat. A különleges vízi show a békéről és a békéért szól. Mindannyiunknak segít a fájdalom feldolgozásában, s erőt ad az újrakezdéshez.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
A porondon először egy idilli, majd egy eltorzult világ tárul elénk. Olyan univerzum, amelyben az emberek egyre többet szidják egymást, s ezáltal feloldhatatlannak tűnő ellentétek alakulnak ki közöttük. Megjelennek a gyűlölet felhői, háborúk törnek ki, családok menekülnek el otthonukból. A káoszt megelégelve Isten összehívja az angyalokat, s kéri őket, trombitájukkal keltsenek hatalmas vihart, szakadjon az eső. Az Esőcirkusz dramaturgiája erre az esőtematikára épül.
Az eső már évezredek óta a megtisztulás és az újjászületés jelképe.
Keretes szerkezet jellemzi az előadást, ami egy ukrán–orosz származású család történetére épít. A vegyes házasságban született kislány a remény és a béke jelképe.
A műsoron ukrán, orosz, belarusz és magyar artistaművészek dolgoznak együtt, itt nem számít a nemi, faji, vallási, nemzeti hovatartozás és a politikai ideológiák sem. Pál Dániel Levente, az előadás dramaturgja népszerű dalok szövegét is bátran használja, de a tőle megszokott módon számos irodalmi referenciával tűzdelt szöveget írt ezúttal is.
Az érzékeny téma mellett a produkciókhoz káprázatos színpadkép társul.
A vízi színpad egészen más dimenzióba emeli a nagyfokú bizalomra épülő mutatványokat. Láthatunk például roppant veszélyes magasdrót-számot, ahol elég csak egy rossz lépés, és Oleg Lobanov és Beata Slabko artisták a mélybe zuhannak. De a lengődróton zsonglőrködő és táncoló ukrán reménység, Ameli Bilyk is lélegzetelállító számmal lép fel. Pippa és Bobby ötletes bohóctréfákkal szórakoztatják a közönségek. A Duo Donnert lendületes korcsolyaszámmal készül, egy pici asztalon pörögnek.
A kétrészes műsor alatt tapintható a feszültség, amit végül fel is old az előadás, mely Fekete Péter rendezői munkáját dicséri. A vihar tovatűnik, s a Nap sugarai mellett eléri a földet a tavaszi zápor. A balettkar mint esőfelhő hozza meg a reményt adó esőcseppeket. Azt a záport, ami egyet jelent a megtisztulással, az újjászületéssel.
Zárásul elhangzik a békeima, melynek sorai útravalóul velünk jönnek: „Jöjj, eső, jöjj, és mosd el a bánatot!…” Fájóan aktuális történet elevenedik meg a porondon, a gyerekek és felnőttek egyaránt a könnyeikkel küszködnek.
A telt ház előtt bemutatott különleges vízi cirkuszi show szeptember 18-ig látható a Fővárosi Nagycirkusz műsorán.
Borítókép: Jelenet az előadásból (Fotó: Urbán Ádám)
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.