A 2007-ben alakult, hattagú magyar formáció már a kezdetektől merészen, kísérletező kedvvel nyúlt az autentikus népzenéhez. Tanulmányaikat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóiként folytatták, így eszköztárukban megtalálható a klasszikus, a nép- és a könnyűzene egyaránt. A zenekar eddigi tizenöt éve alatt bejárta az egész Kárpát-medencét és fél Európát, és több mint ezer koncertje során szinte minden magyar könnyűzenei platformon szerepelt.
Koncertjeiken korszakok, stílusok, ízlések találkoznak, tömegek perdülnek táncra. A népzene és korunk zenéi nemcsak megférnek egymás mellett, de ugyanazon kultúrát alkotják, kölcsönhatásban állnak, és ezeket a metszéspontokat keresi a Góbé az eddigi négy világzenei nagylemezén.
A fizikai formában tavasszal megjelent Élem című lemez, melybe akár online is belehallgathatunk, nagy mérföldkő a zenekar (Várai Áron, Rigó Márton, Vizeli Máté, Egervári Mátyás, Hegyi Zoltán és Czupi Áron) számára.
Erre tér ki Várai Áron is:
Az album számomra egy robusztus mérföldkő. Agyasabb zene, és valóban sokszínű, a zenekar repertoárjában újnak számító stílusok keverednek a lemezen. Továbbra is a népzene táplálta és inspirálta a számokat, aminek köszönhetően a népdalok szövegei és az új kabát, amit kaptak, remek légkört, életérzést sugároznak.
A lemezbemutatónak a Fonó Budai Zeneház ad otthont május 28-án, ahol a fergeteges hangulatot a Kacaj zenekar alapozza meg, és a koncertet táncházzal zárják.