Szórakozva, interaktív formában ismerkedhetnek meg az UNESCO Legjobb megőrzési gyakorlatok regiszterében szereplő táncházmódszer alapján népszokásokkal, népzenei, népdal- és néptánckincsünkkel.
Délelőtt a Bara zenekar gyermekkoncertjével indul a nap, melyet az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület Mesterek és tanítványok produkcióinak bemutatkozása követ. Napközben interaktív mesterségbemutatókon, kézműves-foglalkozásokon vehetnek részt a látogatók. Készíthetnek növényi ornamentikával díszített hűtőmágnest, karkötőt fonókoronggal, szitakötőt és madárt csuhéból, valamint pingálhatnak ütőfás mézeskalácsot. Emellett a Táncház 50 (fotógyűjtemény az elmúlt fél évszázad táncházairól) kiállítás egészíti ki a programokat.
A délután folyamán sárközi, majd kalocsai viselet- és táncbemutató várja az érdeklődőket a Kóka Néptáncegyüttes és Laczkó Tibor közreműködésével. A két program között pedig a Tükrös zenekar koncerttel szórakoztatja az egybegyűlteket, majd táncot is tanítanak a nagyérdeműnek Kádár Ignác, Busai Zsuzsanna és Busai Norbert vezetésével.
Este a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség szervezésében kistérségi hagyománnyal élő táncosok mutatkoznak be. Ezt követően Navratil Andrea Liszt-díjas népdalénekes tanít dalokat, majd élő zenés táncház kezdődik, ahol Farkas Zoli és bandája muzsikál.
Az eseményre regisztrálni a [email protected] e-mail-címen tudnak.