A Papp László Budapest Sportarénában a várva várt koncert előtt már órákkal gyülekező, főleg negyven feletti rajongók jó része a banda korábbi turnéjából származó vagy a szekrény mélyéből több mint húsz éve eltett pólókban várta a bejutást. A két és fél órás koncerten a tömeg együtt énekelte a dalokat a zenekarral, az ülőhelyeken is táncolva tomboltak a rajongók, nem törődve az életkorral. Ezen a koncerten mindenki a kilencvenes évekbe repült vissza a dalok szárnyán, és a saját fiatalságát élte meg a zenékkel együtt mozogva.
Eddie Vedder pedig olyan, mint egy igazi skót whisky. Az idő csak jobbá teszi, érettebb, mély baritonjával a dalok gondolatai is termékeny talajt találva szökkennek szárba, humorát megtartva igazi showmanként beszélt a közönséghez. Történeteiben humorizált, néha nosztalgikusan, néha komoly mondanivalót tartalmazva, de nem engedte lazára a gyeplőt, végig keményen diktálta a tempót.
Ahogy a zenészek is, Jeff Ament, Stone Gossard, Mike McCready is emberfeletti képességekkel bírták a koncertet, és élvezték a közönségből áradó rajongást, amitől olyan hosszú szólókat adtak elő, amiket ma már ritkán hallunk koncerteken. A hosszú várakozást követően a zenekar szinte bevezetés nélkül kezdte el a műsort a Wash című dallal, miközben a színpadra lépésüknél minden jelenlévő hangosan visított, és együtt énekelték a számokat az énekessel. Igazi különlegességet kapott mindenki, aki ezen az estén jelen volt.
A fény jól megszerkesztve és a rockzenei világhoz illeszkedve nemcsak a fellépőket, hanem a közönséget is megvilágította, ezzel is bevonva a produkcióba mindenkit, így a zenészek is láthatták, kinek adják elő a dalokat. Az interaktivitással egy olyan különleges hangulatot teremtettek, ami ritkán fordul elő egy rockkoncerten.