A sorozat első estjén, a Szegedi Szimfonikus Zenekar hangversenyén egy ritkán hallható, irodalmi ihletettségű gyöngyszem, Robert Schumann Jelenetek Goethe Faustjából című oratorikus kompozíciójának nyitánya hangzik el.
Ugyancsak egy Schumann-mű, az a-moll zongoraverseny és Dvořák hatalmas népszerűségnek örvendő Csellóversenye ad nagyszerű lehetőséget a huszonhét esztendős zongoraművész, Kovács Gergely, illetve a dél-koreai csellóművész, Jeongheon Nam bemutatkozására.
A Dél-Alföld legjelentősebb zenei együttesét ezen az estén Gyüdi Sándor dirigálja, aki a zenekar művészeti vezetését közel két és fél évtizede látja el.
A Felfedezések novemberi alkalmára nem csupán egy meglehetősen ritkán műsorra kerülő különlegességgel, Prokofjev csellóra és zenekarra írt kései Sinfonia concertantéjával, de egy magyar zeneszerző vadonatúj művének ősbemutatójával is készül a Farkas Róbert vezényelte MÁV Szimfonikusok.
Az ONYX című opusz szerzője Dragony Tímea, akinek más műveit már hallhatta a budapesti, lipcsei, drezdai, frankfurti, amszterdami és madridi publikum, a darab szólistája pedig az a Temesvári Bence, aki tavaly óta a Bécsi Szimfonikusok szólamvezető csellistája. Az est másik szólista vendége a zongorista Magyar Valentin, akinek tehetségére Grieg a-moll versenyművében csodálkozhat rá a közönség.
Noha Dohnányi Ernő nevét intézmények és közterületek viselik, és a szerzőt a magyar zene XX. századi kiválóságai között tartjuk számon, munkássága a nagyközönség körében szinte ismeretlen. Ezt a hiányosságot valamelyest pótolandó a Miskolci Szimfonikus Zenekar koncertjén a komponista 1909-es fisz-moll szvitje csendül fel Liszt Prométheusza és Rahmanyinov I. (c-moll) zongoraversenye mellett.
Az esten nemcsak ez utóbbi remekmű szólistája, a hamburgi születésű, korábban Martha Argerich és Dora Schwarzberg társaságában is pódiumra lépő Anton Gerzenberg, de az est karmestere, a 2021-es llíriai 1. Nemzetközi Karmesterverseny első díját elnyerő Török Levente is a sorozatban felbukkanó ifjú muzsikustitánok sorát bővíti.