A darab alcíméből – Megint egy legénybúcsú – kiderül, hogy a Jászai Mari-díjas, érdemes művész, színművész-rendező-író, Szente Vajk, néhány esztendővel ezelőtti Legénybúcsú címet viselő vígjátékának mintegy folytatását viszi a Játékszín színpadára.

Erről így ír a színház honlapja: „Mindig valami bajba kerülnek, mindig történik velük valami hihetetlen, kiszámíthatatlan, és mindig elrontják valahogy” – vélekedik Mona Alex és Simon párosáról két évvel a Legénybúcsú történései után. Főhőseinknek ezúttal ki sem kell lépniük rendelőjük falai közül, hogy valós és vélt ismerősök, kollégák és rokonok látogatásai tegyék még izgalmasabbá a Simon esküvőjét megelőző pillanatokat.
Ugyanakkor az író-rendező biztosított arról: önmagában is érthető, élvezhető az új produkció.
A Legénybúcsút Szente Vajk kísérletnek szánta, vajon tud-e sikeres magyar vígjáték születni. Tudott, tudniillik a 2019. májusi bemutató óta százötvenszer ment az előadás.
Dacára a világot sújtó eseményeknek, mutatott rá az író-rendező, akinek művét műsorára tűzte a nyíregyházi Móricz Zsigmond, a kaposvári Csiky Gergely Színház, a marosvásárhelyi Nyári Színház – mindhárom helyen a játékszínbeli előadás főszereplője, Nagy Sándor rendezésében. A siker szembesít azzal a szomorú ténnyel, mennyire kevés kortárs magyar vígjáték fut kőszínházainkban.
Szente Vajk tapasztalatai egyértelműek: a nézők szeretik saját történeteinket. S mindjárt példát is hozott. A Kecskeméti Katona József Nemzeti Színházban – ahol főrendező – a Kőszívű című, Jókai Mór regényéből színpadra írt zenés játék (Szente Vajk, Galambos Attila, Juhász Levente alkotása), a premier után éppen akkora nézőszámot könyvelhetett el, miként a világhírű Elisabeth musical (Lévay Sylvester és Michael Kunze munkája).
A honi kortárs munkák közt sajnos bajosan bukkanunk vígjátékokra – noha Molnár Ferenc és Szép Ernő hazájában élünk. A polgári humor kiveszett a negyvenes-ötvenes években, a hatvanasban pedig helyüket elfoglalták az angolszász vígjátékok a színpadokon – vélekedett az író-rendező, megjegyezve, a magyar humor más, ezért is érezte úgy, hogy szórakoztató színdarabot kell írnia. Így született a Legénybúcsú.