Bábszínházi Világtalálkozó a színházi olimpián
Mire elég néhány kékfestő vászon, egy szőlőprés, pár tökfej, két gereblye, egy kapa, egy kard és két szőlőfürtös fiatal? Écsi Gyöngyi felvidéki bábművész kezében vitathatatlanul varázslatra, melyről a szegedi közönség a Kövér Béla Bábszínházban maga is meggyőződhetett szombat délután.
A szlovákiai Hetényben élő lelkész-előadóművész a 10. színházi olimpia keretében zajló Bábszínházi Világtalálkozó Határtalanul elnevezésű programjának vendégeként érkezett a napfény városába. A világtalálkozó keretében a hazai bábszínházak triolákba szerveződtek, a szegedi Kövér Béla Bábszínház a kecskeméti Ciróka és a békéscsabai Napsugár Bábszínházzal alkot egy csapatot. A produkciók vetésforgószerűen vándorolnak az intézmények között, így Écsi Gyöngyi békéscsabai fellépése után érkezett Szegedre, vasárnap pedig már a kecskeméti közönségnek kedveskedett palóc népmesével.
A tematikus blokk Határtalanul elnevezésével a triola tagintézményei Kovács Ildikó bábszínházi rendező, szakíró, az erdélyi magyar bábművészet iskolateremtő személyiségének emléke előtt tisztelegtek, aki a Kolozsvári Állami Bábszínházban kezdte karrierjét. Kis kitérőt tett a nagyváradi bábszínháznál, majd visszatért Kolozsvárra. Keze alatt a kecskeméti Ciróka Bábszínház szintén jelentős alkotóhellyé vált, az onnan indult kezdeményezés országos bábfesztivállá nőtte ki magát. Létrehozta a MIM 7 nevű csoportot, akikkel számos sikeres pantomim-előadást mutattak be. Tizennégy bábdarabot írt és dramatizált. Összesen tizenegy erdélyi és négy magyarországi bábszínházban rendezett.