Hogy hol tart most a vezetői kinevezési folyamat, arról a Mandiner készített egy összeállítást. Többek közt arra keresték a választ, hogy ki dönt majd a vezető személyéről, hiszen több sajtóorgánum is az egyetemi szenátus hatáskörét helyezte előtérbe. A Mandiner kérdésére a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) válaszolt, s kifejtették, hogy az egyetem alapító okirata világosan kimondja, hogy a szenátus rangsorol, majd azt a miniszternek továbbítja, aki pedig dönt.
A lap azt is megkérdezte, hogy a két kiírt pályázat közül melyik tekintendő érvényesnek. A sajtó egy része szerint ugyanis jogászoknak kellene eldönteni, hogy az első kiírás, amelyet Csák János miniszter szóban visszavont, de a Közszolgállás portálon egészen az augusztus 9-i beadási határidőig kint maradt, érvényesnek mondható-e, mert akkor az arra jelentkező egy személy pályázata is érvényes. A KIM a kérdésre a következő választ adta:
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektori pályázat kiírásáért felelős, az intézményt fenntartó Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetője – a szakmai szervezetek, érintettek által tett jelzéseket és felvetett kérdéseket megfontolva – bejelentette a korábbi pályázat visszavonását és új pályázat megjelentetését, amelynek megfelelően 2023. július 21-én az első rektori pályázat visszavonása megtörtént, és új pályázati kiírás vált elérhetővé. Azonban technikai hiba folytán pár napra ismét feltűnt az álláspályázat a honlapon, azonban ennek tényétől nem vált érvényessé az első pályázati kiírás.
Ennek megfelelően tehát a második, a Belügyminisztérium rendészeti, vezetőkiválasztási, vezetőképzési és továbbképzési főosztályának közszolgálati álláspályázatai között megjelent az érvényes.
A rektori posztra beérkezett pályaművek érvényességének vizsgálatára a postai ügyintézés határidejét is figyelembe véve várhatóan a jövő hét elején kezdődik majd el.
A teljes cikket a Mandiner oldalán olvashatják el.
Borítókép: A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem épülete (Fotó: Mirkó István)