A kis Jézus születését idézte fel a Kiskun Táncegyüttes

A tizenötéves, Pro Urbe-díjas Kiskun Táncegyüttes kilenc előadással, táncházzal és fotókiállítással lepte meg a halasiakat. A művészegyüttes tagjai a városi filmszínházban adták elő Betlehem városában című előadásukat a Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola néptáncos növendékeivel.

Forrás: Baon.hu2023. 12. 19. 12:00
Kiskun Táncegyüttes Jézus
Forrás: Kiskun Táncegyüttes Facebook-oldala
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az előadás a kis Jézus születésének idejét, Betlehem városát idézte fel, az ismert bibliai történetek bemutatásával. A nyitóelőadáson Fülöp Róbert, Kiskunhalas polgármestere köszöntötte a művészegyüttes egykori és jelenlegi tagjait, akik a karácsonyi produkcióban együtt léptek fel a Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola néptáncosaival. A városvezető kiemelte, hogy a néptánc, a néphagyományok, a magyar kultúra megőrzését segíti a nemrégiben elkészült és átadott Tánchagyományok Háza, ahol több helyi művészeti együttes is otthonra talált.

Kiskun Táncegyüttes
A Kiskun Táncegyüttes Jézus születését idézte fel előadásában (Forrás: Kiskun Táncegyüttes Facebook-oldala)

Az önkormányzat a kezdetektől egyik fő támogatója a Kiskun Táncegyüttesnek, amely rendszeres szereplője és résztvevője a városi és regionális rendezvényeknek, a minősítő néptánc versenyeknek csoportos és szóló kategóriákban egyaránt. 2008-as megalakulása óta öregbíti a város hírnevét Magyarországon és külföldön egyaránt.

A Kiskun Táncegyüttes tagjai általános és középiskolás diákok, dolgozó fiatalok, felnőttek

 Az utánpótlás nevelése a Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola keretein belül zajlik. A művészeti iskola 2003-as megalakulása óta szerepel néptánctanítás a tanszakok között, a gyerekek több csoportban az életkori sajátosságaik figyelembe véve tanulják a magyar néptánc alapjait.

Az együttes fő célja a néptánc hagyományok ápolása, gyűjtése és színpadra állítása a Kárpát-medence táncaiból.

Emellett kiemelt fontosságú szűkebb környezetük, Kiskunhalas és a Dél-Alföld táncainak megőrzése és továbbadása a következő generációknak. Kiskunhalas város képviselő-testülete 2012-ben Pro Urbe kitüntetést adományozott a Kiskun Táncegyüttesnek.

Mándity László táncpedagógus, a Kiskun Táncegyüttes vezetője köszönetet mondott az önkormányzatnak és valamennyi támogatónak, a szülőknek és legfőképp a hálás közönségnek, akik kitartó figyelmükkel kísérik az együttes produkcióit, tevékenységét. 

A 15. születésnap alkalmából a Tánchagyományok Házában fotókiállítás is nyílt a művészegyüttes életéről, valamint táncházzal is várták a látogatókat.

Borítókép: Jelenet a Betlehem városában című táncelőadásból (Forrás: Kiskun Táncegyüttes Facebook-oldala)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.