Ismét jelentős építészeti konferenciát szervez a Kós Károly Egyesülés. A szerdai Országépítés – Sikerül-e a magyar építészeti kultúra jövőjét összekötni a múltjával? című rendezvény alapgondolata, hogy a természet ihlette, a hagyományokra épülő építészeti formanyelv megőrzése és éltetése a nemzeti identitás fontos része.
A konferencián Lánszki Regő, a Lázár János vezette Építési és Közlekedési Minisztérium államtitkára a magyar építészetről szóló törvény új gondolkodásmódját mutatja be, amely Lechner Ödön, Kós Károly és Makovecz Imre szellemiségében kívánja megteremteni az önazonos, de a korszellemre és a nemzetközi folyamatokra válaszoló minőségi magyar építészet feltételeit. Turi Attila építész, a Magyar Művészeti Akadémia november elején hivatalba lépett új elnöke korunk építészetében a társművészetek jelentőségéről tart előadást.
Az épületnek olyannak kell lennie, hogy ha máshol teszem le, ott idegenül hasson. Emellett a korról kell szólnia, nemcsak a technikai korszerűség értelmében, hanem arra a helyzetre reflektálva, amiben élünk. Hogy folytassuk a mondatot, majd tovább is tudjuk adni, hogy továbbénekelhető legyen a dal. És hogy azokról szóljon az épület, akiknek épül
– többek között erről beszélt a megválasztása után lapunknak adott interjúban a Kossuth-díjas építész.
A szerdai, a Pesti Vigadóban rendezendő tanácskozáson emellett a Balaton-felvidék, Tokaj-Hegyalja és Erdély építészeti törekvéseiről is szót ejtenek. A konferencián külföldi meghívottak is előadnak, többek között a klasszikus építészeti hagyományokat követő építészeti gondolkodás kihívásairól beszélve. Az egész napos programot Gutowski Robert a műemlékvédelem területén viharos érzéseket kiváltó Budavári Palota rekonstrukciós munkáit ismertető előadása zárja.