A befogadó színházként működő Barátság Kulturális Központ nézői – számos vendégelőadás erős mezőnyéből – ismét a Veszprémi Petőfi Színház előadásának ítélték a díjat.
A társulat január 18-án az Illatszertár című előadásával hódította meg a nézők szívét, így a szavaztok nagy részét a veszprémiek kapták.
A Veszprémi Petőfi Színház története
Veszprém városában a polgárság érdeklődése, a lakosság kulturális igénye hívta életre a színház intézményét. A XIX. század elején már létezett egy színházpártoló mag Veszprémben, főként az iskolai színjátszók köré csoportosulva. A veszprémi színházi élet legkorábbi régészeti lelete, a legrégebbi veszprémi színlap 1814-ből való. A század második felében aztán mind több vándortársulat fordult meg a városban: változatos repertoárral és az ország neves színművészeivel pezsdítették fel a polgárság mindennapjait. Az élénk színházi kultúra mind türelmetlenebbül kívánt saját színházépületet, melynek felépítését növekvő társadalmi mozgalom segítette elő. A „Színházpártoló Egyesület” elnöke, Óváry Ferenc, például jelentős összeggel járult hozzá az építkezés kiadásainak fedezéséhez.
A színház történetéről bővebben ITT olvashatnak.